Facebook ölmeyecek. Çünkü... | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

Facebook ölmeyecek. Çünkü...

alingirikk

Gold
Katılım
21 Ocak 2010
Mesajlar
343
Puanları
18
Konum
Kocaeli
Enst.
Pa900
Birçok kişi Facebook'un ölmesini istese ve bunun için çeşitli nedenler gösterse de, bizce sosyal dev uzun bir süre bizi yalnız bırakmayacak. Çünkü Facebook, bizleri sinir edip üzdüğü kadar, ilham ve mutluluk da vermeyi bir şekilde başarıyor. Facebook'un insan psikolojisini değiştirdiği doğru. Sosyal ağın çeşitli sıkıntı ve bunalımlara yol açtığı araştırmalarla kanıtlanmış durumda, ancak Facebook keyif, ilham ve mutluluk gibi iyi duygulara da yol açabiliyor. Bu yazımızda Facebook'un neden iyi olabileceğini ve neden yakın bir tarihte ölmeyeceğini sizlere göstermek istiyoruz.

1. Olan bitenden haberdar olma isteği

Facebook'un kullanıcılarını bunalıma soktuğunu söyleyen sayısız araştırma var. Ancak önemli bir araştırma, Facebook'u kullanmamızın nedenlerinin arasında güncellemeleri ve yorumları görmek, haberleri ve sosyal olayları kaçırmamak olduğunu söylüyor. Dahil olma ihtiyacı herkesin içinde olduğundan, çoğumuz için Facebook'u uzun süre terk etmek zor bir iş.
2. Facebook, mutluluk ve üzüntü gibi duyguları harekete geçiriyor

Oscar Ybarra ve University of Michigan tarafından yapılan araştırmalar, Facebook'u daha çok kullananların, daha mutsuz olduğunu ileri sürüyordu. Bunun nedeni ise daha iyi hayatlara sahip arkadaşlarımızın yaptıklarını görüp, kendi hayatımız hakkında olumsuz düşüncelere kapılmak.

Ancak Facebook arkadaşlarınızı doğru seçmeniz halinde, sosyal ağda mutlu olmanız da mümkün. Örneğin Facebook, gerçek hayatta arkadaşlarınızla daha sık bir araya gelmenizi sağlayabilir.

3. Ego depolama

Facebook'ta herkese göre bir şey var. Kendinize aşık olanlardansanız, Facebook sizi çok ama çok mutlu edebilir. Bir araştırma, narsist kişilik testlerinde yüksek puan alanların Facebook'ta çok daha aktif olduklarını gösteriyor. Utangaç olanlarımız dahil, hepimizin içinde potansiyel bir ego var ve Facebook, bu egoyu besliyor.

4. Çekingen kullanıcılar için fırsat

2009'da yapılan bir araştırma, utangaç insanların Facebook'ta daha çok zaman geçirdiğini ortaya çıkarmıştı. Araştırmaya göre Facebook'u çok seven utangaç kişilerin arkadaş sayısı, ortalamanın altındaydı. Bu, utangaç kullanıcıların, yüzlerce arkadaşı bulunan narsistlerin aksine arkadaş seçmekte çok daha seçici olduklarını gösteriyor. Bunun sonucu olarak sosyal ağda yaşadıkları deneyim, daha pozitif oluyor.


NOT: Alıntıdır
 

dsaddddasasasa

Yeni Üye
Katılım
11 Kas 2014
Mesajlar
58
Puanları
0
Konum
eskişehir
Enst.
pa900
Cevap: Facebook ölmeyecek. Çünkü...

facebook akraba pikniği gibi birşey artık. hiçbir genç ana babasının olduğu mekanda sosyalleşmek istemez. bu yüzden facebook ölmeye yüz tutmuş durumda. twitter ın tutmasının nedeni de bu zaten, sadece gençlerin olması ve yine sadece gençlerin ilgisini çekmesi.
 

İlker

Altın
Katılım
25 Tem 2011
Mesajlar
944
Puanları
18
Yaş
37
Enst.
korg pa 80
Cevap: Facebook ölmeyecek. Çünkü...

Facebook artık kabak tadı vermiş azgın erkek ve dişi cinsleri arasında çöpçatanlık yapmaya yarayan gerizekalı bir web sitesi olmaktan öte geçemez..
 
Üst