• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Fame G 2000 -> Dante TR Ses ve Ritimler

• Konbuyu başlatan burak06
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 4K

burak06

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
slm arkadaslar,

bende Fame g 2000 var yani Dante TR ile aynisi... bende ki almanya sürümü..
Dante TR´de ki türkce ses ve ritimler maalesef yok. Sayfada ki ritimleri indirdim alete yükledim ama samplr olmadigi icin basit ritim sesleri geliyor. Acaba bu Dante TR´de ki (70 civari diye okudum) ritim ve sesleri indirme ve yükleme imkanim var mi ? Sayfada sadece bir iki tane buldum ama ben Dante TR´de ne varsa hepsini istiyorum :p

simdiden tskler yardimci olanlara

Cevap: Fame G 2000 -> Dante TR Ses ve Ritimler

Merhabalar...

FameG2000 ve DanteTR aynı kasaya ve görüntüye sahip olsalar da DanteTR 'nin Audio Board ve Main Board'u farklı.

Bir de Fame G2000 main board'undaki sample rom kapasitesi 512 megaBit iken,
DanteTR'nin main board'undaki sample rom kapamasitesi 1024 megaBit.

Kısacası DanteTR modeli, donanım olarak Türkiye için özel üretilmiştir. (Her ne kadar kasa ve görüntü aynı olsa da...)

DanteTR'nin sample datasını FameG2000 ya da Medeli A1000 modeline yüklerseniz, cihazınız servislik olur...

Bu yüzden Caesar'ın hakkı, Caeser'a ...

Eğer Türk müziği yapmak için bir cihaz almışsanız, FameG2000 ile seçiminiz yanlış olmuş.

Merhabalar...

FameG2000 ve DanteTR aynı kasaya ve görüntüye sahip olsalar da DanteTR 'nin Audio Board ve Main Board'u farklı.

Bir de Fame G2000 main board'undaki sample rom kapasitesi 512 megaBit iken,
DanteTR'nin main board'undaki sample rom kapamasitesi 1024 megaBit.

Kısacası DanteTR modeli, donanım olarak Türkiye için özel üretilmiştir. (Her ne kadar kasa ve görüntü aynı olsa da...)

DanteTR'nin sample datasını FameG2000 ya da Medeli A1000 modeline yüklerseniz, cihazınız servislik olur...

Bu yüzden Caesar'ın hakkı, Caeser'a ...

Eğer Türk müziği yapmak için bir cihaz almışsanız, FameG2000 ile seçiminiz yanlış olmuş.

tskler bilgilendirdiniz icin.. ritimleri dün yükledim cihaza ve sorun cikmadi.. sample nerden indirip deneyebilirim? servislik olsun garantisi var zaten :)

o 70 tane sample veren olursa cok tsk ederim ... indirme imkanimiz olur insallah

Moderatör tarafında düzenlendi:

sample dayayı maalesef ulu orta veremiyoruz bu birincisi.

yaptığınız işlem garanti dışı bir işlem bu da ikinci husus...

3. husus ise, böyle bir alet için yatırım yapıp kendi aletimizi yapıp/pazarlamak için uzunca süreler çalışıp bir emek harcadıktan sonra, fame G2000 için bu çalışmamızı istemeniz ne kadar etik?

sample dayayı maalesef ulu orta veremiyoruz bu birincisi.

yaptığınız işlem garanti dışı bir işlem bu da ikinci husus...

3. husus ise, böyle bir alet için yatırım yapıp kendi aletimizi yapıp/pazarlamak için uzunca süreler çalışıp bir emek harcadıktan sonra, fame G2000 için bu çalışmamızı istemeniz ne kadar etik?

tamam haklisiniz bilmiyordum sizin üretiminiz oldugunu.. o zaman uygun bir fiyata bana özelden satar misiniz? paypal üzerinden vs. ödeme yapabilirim .. yani sample ve ritimler icin

Size Sample dosyalarını göndersek bile Fame G2000 rom kapasitesi bunlar için uygun değil.
Yukarıda yazıldığı gibi,özel bir tasarım ve hafıza kapasitesi çok daha fazla.Ayrıca işletim sistemi de farklı ve iki alet arasında çok fark var.
Görüntüsü aynı olabilir ama içi farklı.

burak bey bir mail adresi atarsanız sizinle bu konuda ilgilenmek isteriz .

Selam Arkadaşlar,
Konu cok eski olsada Medeli a1000 ve Fame g2000 hakkinda yeni bilgiler edinmiş bulunmaktayim.

Medelia a1000 ve Fame g2000 arasinda ufak ama çok önemli bir fark vardir.
aradaki fark ~2017 -2019 üretilen cihazlarla ve bu genellikle Fame G2000 olmak üzere yeni Mainboard sahibdir.

2017 de ve önce üretilen cihazlarda Firmware direk olarak V.1.3.X sunulmustur ve bu Firmware sahib olan her iki cihazlarda Firmware güncellemesi yapmak mümkündür. Fakat Firmware V 1.0.0 (b veya bs) sahip olan cihazlarda yep yeni baska bir Mainbord vardir, ve suanlik için Firmware güncellemesi yoktur.

ve gelelim olayin aslina ulaşmış oldugum bir bilgeye göre (daha tam olarak tastiklenmedi) Yeni Mainboard olan cihazlar yani Firmware yazilimi V1.0.0 olanlar. muhtemelen DanteTR ile ayni.
ve ben deneme amaçlı tüm DanteTR ve DanteTr V2 nin sytle,voice, leri alip benim yeni Mainboard sahib olan Fame g2000 yükledim ve sorunsuz bir şekilde hepsini okudu ve çalıştı sadece voicelarda ve ritim setleri Dante Tr nin kendi original sesileri üzerine yazilmis ve programlanmış olanlarda ses sorun sorunu var
Örnek: ritimde ve Set de Dante tr kendi hafizasinda bulunan baglama veya ney sesi bire bir Fame g2000 ayni degil veya fame g2000 karsiligi yok, ve bu nedenle bende fame g 2000 başka bir ses cikariyor.

ileriki zaman icinde eger bulabilirsem Dante Tr original yazilimini. benim Fame G2000 yüklemeyi düşünüyorum

Umarim sunmuş oldugum bilgi diger arkadaşlara yarar.

Selamlarımla
Dogan38
C

Selam Arkadaşlar,
Konu cok eski olsada Medeli a1000 ve Fame g2000 hakkinda yeni bilgiler edinmiş bulunmaktayim.

Medelia a1000 ve Fame g2000 arasinda ufak ama çok önemli bir fark vardir.
aradaki fark ~2017 -2019 üretilen cihazlarla ve bu genellikle Fame G2000 olmak üzere yeni Mainboard sahibdir.

2017 de ve önce üretilen cihazlarda Firmware direk olarak V.1.3.X sunulmustur ve bu Firmware sahib olan her iki cihazlarda Firmware güncellemesi yapmak mümkündür. Fakat Firmware V 1.0.0 (b veya bs) sahip olan cihazlarda yep yeni baska bir Mainbord vardir, ve suanlik için Firmware güncellemesi yoktur.

ve gelelim olayin aslina ulaşmış oldugum bir bilgeye göre (daha tam olarak tastiklenmedi) Yeni Mainboard olan cihazlar yani Firmware yazilimi V1.0.0 olanlar. muhtemelen DanteTR ile ayni.
ve ben deneme amaçlı tüm DanteTR ve DanteTr V2 nin sytle,voice, leri alip benim yeni Mainboard sahib olan Fame g2000 yükledim ve sorunsuz bir şekilde hepsini okudu ve çalıştı sadece voicelarda ve ritim setleri Dante Tr nin kendi original sesileri üzerine yazilmis ve programlanmış olanlarda ses sorun sorunu var
Örnek: ritimde ve Set de Dante tr kendi hafizasinda bulunan baglama veya ney sesi bire bir Fame g2000 ayni degil veya fame g2000 karsiligi yok, ve bu nedenle bende fame g 2000 başka bir ses cikariyor.

ileriki zaman icinde eger bulabilirsem Dante Tr original yazilimini. benim Fame G2000 yüklemeyi düşünüyorum

Umarim sunmuş oldugum bilgi diger arkadaşlara yarar.

Selamlarımla
Dogan38
C
Selam.. Çok eski konu olsada sizin gibi bilgiler edinmek bize güç veriyor.. ve Paylaşmak Güzel Şey.. Saygılar..