• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Farfisa G7 Hakkında

• Konbuyu başlatan jpntr
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görülen : 9K
Enst.
Yok
Bugün Farfisa G7 org gördüm 700 Lira para istiyorlar, inceledim bayağı güzel geldi bana ancak sizlere de sormak istiyorum bu orgu almalımıyım ? Alternatif olarak 800TL ye kadar önereceğiniz bir org var mı ? A300TR alternatif olabilir ancak G7 ile karşılaştırınca bana oyuncak gibi geldi A300TR tek artısı daha çok ritim ve enstruman olması sanırım.

Cevap: Farfisa G7 Hakkında

Bugün Farfisa G7 org gördüm 700 Lira para istiyorlar, inceledim bayağı güzel geldi bana ancak sizlere de sormak istiyorum bu orgu almalımıyım ? Alternatif olarak 800TL ye kadar önereceğiniz bir org var mı ? A300TR alternatif olabilir ancak G7 ile karşılaştırınca bana oyuncak gibi geldi A300TR tek artısı daha çok ritim ve enstruman olması sanırım.

Selam, aramıza hoşgeldiniz. Bundan 10-15 yıl önce ilk profesyonel bir klavyeye geçme kararım ile birlikte bir roland E70 veya E86 almak üzere ASLAN HAN'a gittiğimde , çaylak olan Alper'i bu fikrinden vazgeçirip o güzel ve devasa profesyonel müthiş Farfisa F5'i tabiri caizse çaktı bir aşağılık insan musfettesi biri. :) 500 yada 700 lira bir para verdim. Begenmezsen getir 50 lira ucuzuna alırım da dedi sağolsun :)

Tabi sonra işi öğrenmeye başlayınca gördük ki TR klavye ile Batı klavye olarak ayrılıyor. Batıyı aldık dolayısı ile istemeden müzik zevkimizde kaybolmuş. Para önemli değil müzik zevkimiz köreldi, yılar kaybettik.

Dolayısı ile yabancı ve batı müzikleri değilse zevkiniz, G7'den de bu tarz batı cihazlardan da uzak durun. A300 evet bence çok vasat bir alet ve profesyonel değil. . Ama o bile daha iyidir en azından ritimler ve sesler bizden.

Profesyonel batı cihaz olacağına (ustaların çip çalışması ile) yarı profesyonel A300 tr bile daha iyidir. Bir süre sonra zaten değiştirme ihtiyacı duyarsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Selam, aramıza hoşgeldiniz. Bundan 10-15 yıl önce ilk profesyonel bir klavyeye geçme kararım ile birlikte bir roland E70 veya E86 almak üzere ASLAN HAN'a gittiğimde , çaylak olan Alper'i bu fikrinden vazgeçirip o güzel ve devasa profesyonel müthiş Farfisa F5'i tabiri caizse çaktı bir aşağılık insan musfettesi biri. :) 500 yada 700 lira bir para verdim. Begenmezsen getir 50 lira ucuzuna alırım da dedi sağolsun :)

Tabi sonra işi öğrenmeye başlayınca gördük ki TR klavye ile Batı klavye olarak ayrılıyor. Batıyı aldık dolayısı ile istemeden müzik zevkimizde kaybolmuş. Para önemli değil müzik zevkimiz köreldi, yılar kaybettik.

Dolayısı ile yabancı ve batı müzikleri değilse zevkiniz, G7'den de bu tarz batı cihazlardan da uzak durun. A300 evet bence de teneke. Ama o bile daha iyidir en azından ritimler ve sesler bizden.

Hoşbulduk :)Yorumunuz için teşekkür ederim. Şimdilik Batı müziği ile uğraşacağım pek oryantal ritme gerek yok. Ritimlere pek bakamadım zamanım olmadığı için batı ritimleri iyiyse sıkıntı yok benim için. A300TR cihazını birçok kez kullanma imkanım oldu ne yazık ki bana doyurucu gelmedi ritim ve enstrumanları.
Uzun zamandır amatör olarak klavye çalıyorum ve hep kulaktan çaldım parçaları, o yüzden akor basmayı tam anlamıyla beceremiyorum. Bu yüzden piano kursuna gitmeyi düşünüyorum neticede Batı müziği ile başlarsam daha iyi olacak sanırım. Alet temiz ve işimi görecek gibi gözüküyor

G7 de oryantal ritimlerde mevcut hatırladığım kadarıyla ama nasıldı hatırlamıyorum açıkçası. Hatırladığım tek şey var; aslında çok kaliteli bir cihazdı. Üzerinde vocoder bile var yanılmıyorsam ve her türlü işlemi yapmak mümkün. F5'den üstün bir cihaz.

Ama batı çalacaksanız ketron xd9'u mutlaka deneyin. Batı davulları, orkestrasyonu ve atakları mükemmel.

Valla model farketmez hitap ettiği kesim dolayısı ile türkiyede piyasası olan marka değil. Satarkende düşünülerek çok para verilmemesi gerekir diye düşünüyorum. Benden bu kadar. Hayırlısı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lütfen sadece yedek parçası bulunan aletleri hedef seçin.
Farfisa G7 aslında zamanının en uç aletlerden bir tanesiydi.Farfisa yazılımcıları çok ileri düzeydelerdi.
Aslında o ekip devam etseydi bugün Korg bu kadar rahat olamazdı Türkiyede.
Maalesef yedek parçası bulunmuyor ve bozulduğu an ya akvaryum yada Müzelik bir eser olarak hizmet eder.
Bence iki kere düşünün.

A300 için v3 çiplerini geliştirdim.
Bu alet aslında tam bir amatör ama son hali düşük gelir düzeyine sahip klavyecileri çok sevindirdi ve düğünlerde bile kullanıldığını gördüm.Sırf edi zurnası var diye bana dua edenler oldu.
Bence siz 2. el bir Yamaha S650 bakının derim.