• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Fikirleriniz önemlidir..

• Konbuyu başlatan 59100
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 3K

59100

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Öncelikle ev kullanıcısıyım,evde çalarım yani. Hali hazırda 2011 yılında UTAR Müzikten almış olduğum ve kullandığım Yamaha A1000 TR var. (1600 TL'ye taksitli aldıydım)

Artık yetmez oldu..

Fikirlerinizi almak istediğim konulara gelince;

1-Mikrofon bağlanabilen (önceliğim) bir org tavsiyesi? Pa80? temizi çok zor ve mantıksız pahalılar..

2-Yamaha OR 700 v2 plus nasıldır?

3-Korg Pa 300 TR yada Pa 500 TR nasıldır.?

4-Yoksa biraz daha birikim yapıp A2000 yada Pa600 mü düşünmeliyim?

Limit benim klavye üstüne 500 TL verebilirim. Yada benimkini satıp üstüne 500 koyup alabilirim.

**Fikirlerinizi hayata "kış" aylarında geçireceğim.Malum piyasa döneminde herşey pahalı oluyor maalesef. Hem ben devlet memuruyum düğün dernek gibi bir düşüncem olmadığı için yüksek rakamlar veremem.

Cevap: Fikirleriniz önemlidir..

pa 600 senın ısını cozer

Pa500 de mikrofon girişi yok. Or700 dede yoktu hatırladığım kadarıyla, bilgine.

Teşekkürler ustalar, Pa 600'de mic girişi olması gayet güzel. Pa 500TR fiyatı açısından beni şu anlık cezbediyor.

Yamahadan sonra Korg nasıl bir duygu verecek bana bilemiyorum gerçi. Ben her telden çalan biriyim eh amatörüm ya ev kullanıcısıyım.

TSM çalarım, türkü çalarım, arabesk çalarım, oyun havaları çalarım 9/8-2/4 falan..

Korg kullanmak mı istiyor canım artık nedir :)

Korg Pa300TR--Pa500TR--Pa600QT alternatiflerim olsun. Artık bu üçü hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

*mikrofon sadece Pa600'e bağlanıyor sanırım bu üç org içinde?

PA600 de microfon çıkışı yok maalesef...

dantetr ye de bakın , 2000 tl sıfır cihaz, çok geniş ritm ve destek var, arkasındaki ekip çok iyi..

Pa 600'de line bağlantısı ile mic. bağlandığını okumuştum? Onlar neden bahsediyordu acaba? Yada nasıl bağlanabilir ki? Pa500TR'ye felanda bağlanabilir mi line in var ise?

Hatta az ses geldiği için mic. paramphi gibi bir alet ile vocalizer elde ediliyormuş,güçlendiriliyormuş?

Medeli için hiç fikrim yok incelemem lazım.Pa300TR ile fiyatı aynı (sıfır) bilemedim mic. kullanmakta istiyorum..Tavsiyelerinize ihtiyacım var üstadlar..

senin için tavsiyem alabiliyorsan pa800 alamıyorsan pa600 onuda alamıyorsan herhangi bi alet al derim. :)

Teşekkür ederim tabiki pa800 çok iyi lakin o kadar para vermek istemiyorum.Nitekim profesyonel değilim yani bu işten para kazanmıyorum.Tamamen hobi amaçlı kullanım.

Pa600'e mik. bağlanmıyorsa benim ibrem 300 ve 500 ikilisine kayıcak gibi?

sen al bir temiz pa80 gerisi hikaye pa600 fiyat bakımından fazla mic takacam diyorsun pa80 senin işini fazlası ile görür sesleri ritimleri seni tatmin eder