• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Global ayarlari

carsi_isvicre

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.ozercanses.com
Enst.
korg pa x3+YAMAHA CLAVI
Arkadaslar bir arkadasima pa 900 aldirdim ancak global ayarlari ayrica yapilmasi gerekmis sanirim örnek: koma sesleri ses ve ritm degistikce malesef degisiyor bunun sabitleme olayi kesin vardir bilen arkadaslar yardimci olursa sevinecem...yoksa benim basima patlicak alet:) simdiden tesekkürler..

Cevap: Global ayarlari

global ayrı için korg pa sitesine girin versiyon 2 yayınlandı onu indirin ve sadece globalini yükleyin iyi olmasada şimdilik işini görecektir ses ve ritimlerin değişmesi orgun ayarındandır buda orgun sağ tarafta en sonun steyle change tuşu var ya o tuş açık yada globalde general kontrols var oraya girinallta inter face kısmına tıkla auto select in altında ki style ve performance kutucuklarını daki işaretli olan yerleride kaldır ritim değişirken bu kutuçuklar işaretliyse bantlara geçerken ritim ve ses te değişir
kolay gelsin

koma işine gelince globale girin tuning kısmına girin scale kısmına girin sc1 sc2 sc3 bu tuşlardan hangisine vermek istiyorsanız buna tıklayın ve üste ki tırnakta write Qarter tone sc perest tıkla önüne seçecegin yere ok de çık daha sonra koma 1 2 3 e hangisine verdiysen basılı tut koma vercegin tuşalara ba ttmdır

teşekkürler

Merhaba müzisyen arkadaşlar. Cihazım korg pa900. Çok acemiyim. Benim şu andaki sıkıntım akor bölümündeki tuşlara devamlı basarsam sesleri alabiliyorum. Aynı org ta izliyorum akorlara basıp elini çektiğinde sesler kesilmiyor devam ediyor. Ben hangi ayarları yapmalıyım ki akor sesleri basıp çektikten sonra devam etsin. Mutlaka bilen vardır. Yardımlarınızı bekliyorum. ACİL ☺

Yokmu yardım edecek bir arkadaş

Ekli dosyalar

• korg-pa900-763142.jpg
    korg-pa900-763142.jpg
    42.6 KB · Görülen: 445

Değerli müzisyen kardeşlerim. Malumunuz ben fazlasıyla acemi korg pa900 kullanıcısıyım. Rem e format atınca org un orjinal ses ve ritimleri geliyor. Fakat bir set yüklediğimde bu orjinal ses ve ritimler kayboluyor. Belki kaybolmuyor ama ben bulamıyorum. Bu konuda yardım bekliyorum. Saygılar sunuyorum.

os yüklediniz ? bir daha yükle.. tam adresinden..