• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

GW 8 İçin bazı sorularım var ,yardımcı olabilirmisiniz ?

• Konbuyu başlatan arcus
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 2K

arcus

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
roland
Merhaba arkadaslar, geçenlerde gw 8 de yeni oldugum için bu güzel platfordan yardım almıştım ,saolsun Moderatör kadir arkadaş baya yardımcı oldu bana ,yol gösterdi.çözdüm sayesinde bazı şeyleri.

Ve şimdi yine bir kaç sorum daha olucak bilgili arkadaslarımdan , yardım rica etmekteyim.

1.sorum : Ritm yazarken 78 tane efekti her kanala atayabiliyorum .ve bu şekilde olusturabiliyorum. ancak her kanala ''ayrı ayrı farklı efektleri ''kaydedemedim. yani ben bass kanala reverb-flanger koyucam , duruma phaser efetk , ve diger kanallara ayrı farklı efekt vermeye çalıştım ,ancak bunu yapamadım. her kanala toplamdaki aynı efekti veriyo gibi.yani kullandıgım tüm efektlerin toplamını her kanala atıyo.bunu bulamadım .

2.sorum; Ses olusturmada sorun yok gibi. ancak sesleri kısa yol tuşlarına nasıl atayabilirim bulamadım ? örneğin 0-9 numarelok tuşlara nasıl atarım? örneğin 2 numaraya yaylı attım diyelim , 5 e de elektronik bir ses, 7 yede efekt seslerden biri bunun gibi...?bana ilk 9 tuş yeter ilk aşamada .

3. sorum ; bende gw 8 ver. 2.0 var, nette 2.01 versiyon driver gordum.aralarındaki fark nedir ? bunu yuklersem ne artısı olur yada ne eksisi ?

4. sorum :GW 8 direver bende yok nette bunu da gördüm yuklemeye çalıştım usb kabloda baglıydı. pc uyumlu win 7 64 bit var bende ve driverın bu türünü seçmiştim . ancak kurulum aşamasına geçince next son sekmesinde pasife geçmekte. yani ileri gitmiyor. kurulum tamamlanamıyor. bu yazılımın içeriği hakkında bilgi verebilirmisiniz ? ritm bu program uzerinden de yazılabiliyor mu ? bende 2. pc olarak xp 64 bit de var ayrıca o driverı yuklemedim . win 7 driver ile xp direver aynı mıdır ?

5.ve son sorum ; D-BEAM özelliğine efektleri nasıl seçip atayabilirim ? örneğin flanger efektini d beam 1.tuşuna nasıl atarım yada diğerlerine ?

sorularıma kısa da olsa yanıt verirseniz çok memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: GW 8 İçin bazı sorularım var ,yardımcı olabilirmisiniz ?

Birinci sorunuzun cevabı şudur. GW8 de ritim kısmına reverb+choro+(78 MFX den birisini atayabilirsin

saolasın onda sorun yok zaten hocam. ben herhangi bir kanala belirli bir efekti zaten atayabiliyorum .ancak farklı efektlerti farklı kanallarda veremiyorum.

örneğin bass kanala 4 kanallı delay verdim üstüne chorus kaydettim diyelim..

işte bunun üstüne diğer farklı bir kayıt kanalına sadece phaser yada flanger efekti yada baskasıını veremiyorum. aynı efekti hepsine toplamını veriyo gibi. .sorun olan bu.

saolasın onda sorun yok zaten hocam. ben herhangi bir kanala belirli bir efekti zaten atayabiliyorum .ancak farklı efektlerti farklı kanallarda veremiyorum.

örneğin bass kanala 4 kanallı delay verdim üstüne chorus kaydettim diyelim..

işte bunun üstüne diğer farklı bir kayıt kanalına sadece phaser yada flanger efekti yada baskasıını veremiyorum. aynı efekti hepsine toplamını veriyo gibi. .sorun olan bu.

Size yazdığım gibi 78 mfx den birisi mesela phaseri bir kanala kullandınmı hakkın biter.Başka efekt kullanamazsın. Basa farklı davula farklı acc1 e ayrı acc2 ye ayrı efekt kullanamazsın. Toplam bir hakkın var.

Anladım hocam çok saol teşekkür ederim.
.O da olaydı iyidi.