• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

GW 8 için ritm yazarken kanallara efekt verme hakkında yardım.

• Konbuyu başlatan arcus
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 2K

arcus

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
roland
Selam müzisyen arkadaslarım, gw 8 i yeni aldım sayılıır, özellikle 4/4 ritm yazıyorum ancak ritm kanallarına ''ayrı ayrı '' ve son aşamada master (genel) olarak ( bass,drum ,accomp 'lar için nereden ve nasıl delay,flanger,reverb, ses düzeyi vs ...gibi efektler ekleyebiliriz ?... bunu bir bulamadım.kullanım klavuzum yok. klavye karısık baya. çok önceden ketron xd 9 kullanmıstım.onda hersey kolaydı acıkcası. ve efekt veremeden bu şekilde ritm yazılmadıgında her kanala ayrı ayar yapılmıyor ve ritm içeriği yaratıcılıgını yitiriyor ,basit sesler halinde duyuluyor. :confused:

ayrıca bu efekleri eklerken bunları ritm yazdıktan sonrası mı ekleyebilyor düzenliyoruz yoksa ritm yazmadan öncesi mi bir şekidle ayarlıyoruz ?

yardımcı olan olursanız çok memnun olurum.

Hayırlı günler.

Cevap: GW 8 için ritm yazarken kanallara efekt verme hakkında yardım.

Ritim yazarken reverb,chorus,ses seviyesi ve sağ+sol dengesini ayarlamak için ritim yazma menüsünde MICRO kısmına girip gerekli ayarlamalar 1 - 127 değer aralığında gerekli işlemler yapılıyor.
PAN ayarlarıyla sağ-sol dengesi, reverb,chorus ili sesin yankısı derinliği ayarlanır.
Ayrıca ritim içindeki davul-bass-ACC bölümlerinin hepsine ya da bazı kısımlarına 78 tane efektten birisini eklemek için de , kutucuklar olan menü kısmına (INTRO-MAIN-FILL-ENDING) olan menüdeyken orgun üzerindeki EFFECT tuşuna basarak istenilen efekt ve onun değerleri girilir.

kadirciğim..sen bu aleti ömürlük kullanıyorsun....tyros pax lerden verseler değişmezsin...

saygılarımla

Aslında üst model bir org ile (mesela tyros 4 , pa3x, yamaha s970, audya5 gibi) beraber kullanmak mantıklı olur. Keşke üst model orgum olsa ama işte tamamen "duygusal"...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ritim yazarken reverb,chorus,ses seviyesi ve sağ+sol dengesini ayarlamak için ritim yazma menüsünde MICRO kısmına girip gerekli ayarlamalar 1 - 127 değer aralığında gerekli işlemler yapılıyor.
PAN ayarlarıyla sağ-sol dengesi, reverb,chorus ili sesin yankısı derinliği ayarlanır.
Ayrıca ritim içindeki davul-bass-ACC bölümlerinin hepsine ya da bazı kısımlarına 78 tane efektten birisini eklemek için de , kutucuklar olan menü kısmına (INTRO-MAIN-FILL-ENDING) olan menüdeyken orgun üzerindeki EFFECT tuşuna basarak istenilen efekt ve onun değerleri girilir.

Kadir kardesm çok teşekkür ederim ,eline sağlık. dediklerini uygulucam eksik bişiler olursa buraya yine yazarım . :)