• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Gw8..BK-5 al birini vur öbürüne..

• Konbuyu başlatan tarist
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 43
  • Görülen : 10K

tarist

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
yıllardır Roland kuıllanıyorum..E-70...sonra hafif ve yeni sesler var diye gw-8 aldım.. görünüşü spor ve işlem menüsü azda olsa orgun görünür yerinde heme ulaşıla bilirdi...daha sonra Nevşehir den harika insan Mustafa bey ile Gw8'i bk -5 ile takas ettik..aslında banışma gelecekleri bana ısrarla söyledi....ama işte ..denemek sevdası varya....sonuçta.....AHA Bu GW8 de ,,BK 5 de klaviye diye çıkaranın...ben...iki zütürikten özellik ayağına aslında bi b.k yok...her iki orgda E-70 kurban olsun ...GW8 orkstrda BAYILIYOR..SESLER SPLİTTE İKEN %50 DÜŞÜYOR....KLAVİYE YOK OLUYOR..AYNI DERT BK-5 HELE BK-5 DAH İĞRENÇ SAHNEDE BAŞNA Bİ İŞ GELSE ..ÇÖZMEK İÇİN .ALLAHH MENÜ YE GİRİP SAMANLIKTA İĞNE ARAMAK GİBİ..HA BU KADAR LAZIM OLAN ŞEYLERİ MANÜYE SOKANIN BEYNİNE SKYIM...MÜSLÜMANA GAVUR EZİYETİ.. BİN PİŞMANIM..şimdi E-70 söküp tekrardan yola devam.. E-70 ağır felan ama ..canavar yaa..baslar dolu dolu,,eşlik tertemiz.sesler karışmıyor..bayılmıyor..gw8 ve bk5 in uyduruk adaptörü bir kez insana güven vermiyor...ya damalar org diye iki allayıp ,pullayıp tenekeleri satıyorlar..ya teknoloji diye alıyoruz..çaresizlikten elimden çıkarıncaya kadar .bizimkide bize yetiyor..ev kullanıcılarınI bilmem..derhaneleride AMA GW8 VE BK-5 ORKSTRA EŞLİĞİ İÇİN YETELİ DEĞİL..BAZEN KADIRIP DUVARA ÇALASIM GELİYOR...Arkadaşlar bulsam korg pa -800 dneyeceğim..baktım up1,up2.lower vb özlellikeeri zengin..hemde mix ediliyor ..bu zaman kadar sesleri çok sert diye uzak durdum korgdan ama sarım..pa-800 alacağım...kararlıyım bide onu orkstrada deneyecğim...
..... pa-800 'ü BK-5 le takas etmek isteyen arkadaş varsa..çok ciddiyim..farkı neyse ..konuşalım ...saygılar..

Cevap: Gw8..BK-5 al birini vur öbürüne..

-----------------------------------------------------

Moderatör tarafında düzenlendi:

e70 i bk5 den iyi görüyorsan kullanmayı beceremiyorsan zaten profesyonelliğinden ben şüphe ederim. al pa800 ü koyun sürüsüne sende katıl. ama kullanamıyorsan bırak kullananları da karalama.
koyun sürüsümü?

-----------------------------------------------------

orkestrada kullanmak için bence syhnti alsan daha ii olur.kurzwail baya başarılı bu konuda.......

koyun sürüsümü?

Sanırım etkiye tepki olmuş ciddiye almamak lazım..Yukarıdaki arkadaşımız bir sitemde bulunmuş ki haklı yönleri var,haksız yönleride var..

Öncelikle ritimlerin bayılması,tesisatta yok olması gibi bir durum söz konusu değil,söz konusu olan kullandığınız ritimin kalitesi ve tesisatın bulunduğu salonun akustik düzenidir...

En basit örnek,kendimden biliyorum..

Zamanında G600 ve PA80 kullandığım dönemlerde kullandığım tüm user ritimleri kendim oluştururdum..Ritimi evde yazarken off süper oldu,manyak oldu derim..

Salona giderim,salon boşken çalışma yaparım gayet iyi ama misafirler gelir salon hınca hınç dolduğu anda o süper ritimler gider yerini bambaşka bir şeyler alırdı..

Yani ritim yazarken çok kuru gürültüye gerek yok,salon akustiğinide düşünmek gerekiyor..O günden sonra öyle bol darbukalı perküsyonlu ritimler yazmak yerine artık daha sade,gerçekci,8 elli bir davulcu gibi değilde 2 elli bir davulcu gibi ritimler yazmaya başladım ki akustik olayıda büyük oranda düzeldi..

Demek istediğim salonda kullandığınız tesisatın işi bilen profesyonel seslendirmeciler tarafından yapılması gerektiği,sahnede öyle monitör kolon v.s olmazsa sonra ritim bayıldı,sesler yok oldu diye yakınırsınız..

Birde dediğim gibi fazla gürültülü ritimlerden uzak durun,perküsyon volüme ayarlarını her birini orijinaldeki gibi editleyin..

Bizim ritimciler genelde bütün perküsyonları son ses açarlar ki buna anlam veremiyorum..Orjinal ritimden user ritime geçtiğim zaman yerimden zıplar gibi oluyorum,bu ne arkadaş millet sağırmı :)

Üstelik arkadaşlar bana göre bakın...

Roland ses ve ritimleri daha doğal ama cihazları pratik değil..
Korg ses ve ritimleri ise biraz daha elektroniktir..Ama pratiklik yönünden Roland dan üstündür..

Ahanda bana diyorlar kardeşim Prelüde tutmadı zor satarsın...Laf olsun diye demiyorum,tamam sahne cihazı olmayabilir pratiklik yönünden ama yıllarca G600 ve PA80 kullanmış biri olarak GW8/Prelüde gibi Roland Türkiye' nin tokadını yemiş bu cihazları şuan zevkle kullanıyorum..Niye derseniz,sesler zaten çok iyi,ama efektleri gerçekten kullanmayıda bilirseniz çok zengin oluyor..
Ama pratik olarak uğraştırıyor,öyle PA80 gibi dakikalar içinde ritim yazamıyorsun..

Kardeşim yeterki biraz işi bilin,öyle hazır sample yüklü cihazlarla övünmeyi bırakın..

İçmeyi bilene içki helaldir kanımca :) işin özeti..

Ritim demişken,Ömexr üstadım,prelude de ritim yazarken yanlış bir tuşa bastık diyelim,bunu illa micro içinden mi silmemiz gerekiyor? PA80 de delete tuşuna basıp yanlış tuşa bastığında o tuş siliniyordu..Bunda öyle bir kolaylık yokmu??

"GW8/Prelüde gibi Roland Türkiye' nin tokadını yemiş bu cihazlar"

bu iki aletin de ritimlerini zamanında roland için ben yazdım. yaklaşık 300 ritim yazıldı sırf bu aletler için. korg ve yamahayla yarışamaz tabi roland "bedava ses ve ritim konusunda". haklısınız tokat yediniz nevaleye para ödemeyerek.

ömer ustam ilk önce sizin sayenizde roland bir basamak daha yükseldigini hepimiz biliyoruz

roland in üzerinizde hic karsilik beklemeden madi ve manevi cok emeginiz oldugunu hic kimse söylemesede ben söyleyebilirim
fakat sizin gibi bir ustaya korg kulanicilarina koyun sürüsü demenizi lakin yakistiramadim bunu üzgünce size söylemek istedim

bence roland ta korg ta yamahada süper aletler
suan piyasada kötülücek bir alet ben göremiyorum arkadsimiz kendi sorunlarini söylemeye calismis onada kendisinin düsüncelerine saygi duymak oldugunu düsünyorum

sunuda söyleyim sizin gibi ustalara türk müziginde cok ihtiyacimiz var simdiye kadarda destekleriniz icin cok tesekür ederim

saygilarimla

"GW8/Prelüde gibi Roland Türkiye' nin tokadını yemiş bu cihazlar"

bu iki aletin de ritimlerini zamanında roland için ben yazdım. yaklaşık 300 ritim yazıldı sırf bu aletler için. korg ve yamahayla yarışamaz tabi roland "bedava ses ve ritim konusunda". haklısınız tokat yediniz nevaleye para ödemeyerek.

Kusura bakmayında tokadı ben yemedim,bahsi geçen cihazlar için dedim..Öyle ritim yazmayla bir takım sorunlar düzelmiyor maalesef...Sonuçta ben bu cihazları burada karalamıyorum aksine övüyorum ama tokat kısmına gelirseniz evet tokat yedi,bu cihazlara V3 için Roland a baskı kurulabilirdi,bir takım eksiklikler aşikardı favori bank gibi ama nedense tüm ilgiler BK5 e kaydı...

Şimdi,hemen hemen tüm klavyelerde standart haline gelmiş favori ses bankası,one touch a 4 ses ve ritim kilidi gibi özellikleri ben aklıma bile getirmeden alıyorsam bu benim hatamdır kabul ama aklıma bile gelmemesinin sebebini Roland bozuyorsa ve bunun için basit bir yazılım eklentisini bile yapmıyorsa ben müşteriye verilen değeri sorgularım...

Ben PA80 i 2004 yılında 1650 euro aldım 2008 yılında 2500TL bir gün içinde sattım..
Prelude' yi 2012 de 1900TL aldım bugün 1350TL ye satamıyorum...

Yine yanlış anlaşılmasın cihazdan ses ve ritim olarak çok memnunum..Verdiğiniz emeğinde hakkını yiyemem bunun için hatta teşekkür ederim ama iş sizde bitmiyor..

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri