• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Hangi PITCHBEND'i tercih ediyorsunuz?

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
Arkadaşlar malumunuz bir org'da en önemli olguların başında şüphesiz pitchbend geliyor. Bu önemli araç için tercihiniz;

(İsimleri varsa bilemiyorum ama)
Yukarı-aşağı YAMAHA'nın pitchbend'imi (Yamaha,Gem,Kurzweil)
Sağ-sol KORG pitchbend'imi (Korg,Roland,Ketron)

Özellikle ikisini de kullanmış olanların yorumlarını bekliyoruz.

Cevap: Hangi PITCHBEND'i tercih ediyorsunuz?

Bana göre tartışmasız joyistik olanı, korg-roland-ketron'daki gibi... fakat 3x alırsak durum değişecek gibi.

ben rolandla başladım klavye macerama. sonra korg i5s aldım. ( korg i5s yukarı, aşağı sistemidir) ve yaklaşık 5 sene kadar i5 kullandım sonra roland g600, ix300, pa50, pa80.. yani iki türünüde yıllarca kullandım ve sonuç olarak şunu belirtmeliyim: pitchbend olayını oldum olası kullanmayı sevmem ve aşırı kullanan klavyeciyide tasvib etmem niye dersen. bikere pitchbend kullanayım derken akor basmayanmı dersin, slow bir parçada e.piano,gitar, strig yerine cayır cayır saxlar, klarnetler, lead sesler kullananmı dersin :) pitcbend bir bozuyor müzik zevkimi. ama iki türüde kullandım alıştığın zaman yukarı aşağı olanıda çok keyifli geliyor. benim kanaatim bu.

Ben de fazla kullanmıyorum, ancak joystick (4 yönlü) olanlar daha kullanışlı oluyor.

Roland Diyorum Sağlam Ve Dayanıklı.Korg'un Pitchbendleri Elinde Kalıcak Gibi :)

Roland Diyorum Sağlam Ve Dayanıklı.Korg'un Pitchbendleri Elinde Kalıcak Gibi :)

hocam buzamana kadar kaçtane korg pitchbendi elinizde kaldı çok merak ediyorum. herşey bitti bunudamı mukayese eder oldunuz. ''pes'' doğrusu ''pesidelpha''

hocam buzamana kadar kaçtane korg pitchbendi elinizde kaldı çok merak ediyorum. herşey bitti bunudamı mukayese eder oldunuz. ''pes'' doğrusu ''pesidelpha''

Hocam Bir Markayı Yada Diğer Bir Şeyi Övmek Yada Kötüleme Gibi Bir Niyetim Yok Gördüğümü Söyledim Sadece.Bir Akrabamda PA80 Var İki Kere Elinde Kaldı.Hatta Birkaç Kez Eline Aldığımda Güvenemedim Bıraktım :) Roland Bu Bakımdan Çok İyi Kullanıyorum Diye Demiyorum.Üstüne Çık Zıpla Banamısın Demez Gibi Bir Duruşu Var Sadece Yorumlarum Yanlış Anlaşılsın İstemem.Saygılar.

Hocam Bir Markayı Yada Diğer Bir Şeyi Övmek Yada Kötüleme Gibi Bir Niyetim Yok Gördüğümü Söyledim Sadece.Bir Akrabamda PA80 Var İki Kere Elinde Kaldı.Hatta Birkaç Kez Eline Aldığımda Güvenemedim Bıraktım :) Roland Bu Bakımdan Çok İyi Kullanıyorum Diye Demiyorum.Üstüne Çık Zıpla Banamısın Demez Gibi Bir Duruşu Var Sadece Yorumlarum Yanlış Anlaşılsın İstemem.Saygılar.

amacınızın art niyet taşımadığının farkındayım. burası 10.000lerce üyeden oluşan bir platform. yaptığınız bu tarz yorumlar kasıtlı olarak yanlış anlaşılmaya ve polemik yaratmaya açık olduğu için a marka şöyle, b marka böyle derken somut gerçeklerden bahsetmelisiniz. yani kendi tecrübelerinizden yola çıkarak yorum yapmalısınız. kendi klavyenizde rastladığınız sorunları yazın arızaları yazın ama size ait olmayan bir klavye hakkında dışardan gördüğünüz duyduğunuz lafları baz alarak yorum yapmak yersizdir. akrabanızdaki pa80 on yıllık bir cihaz ve pitchbend arızası gayet normal. o üstüne çıkıp zıplamayı düşündüğünüz cihazda şöyle bir üç yaşına girsin görelim bakalım :) elektronik cihazlarda hareketli parçalar %80 garanti dışı tutulur. adı üstünde hareketli parça ve bizler toplum olarak ''hareketi severiz'' :)

Moderatör tarafında düzenlendi: