• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Hangi tiz'i kullanıyorsunuz?

• Konbuyu başlatan piynst
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görülen : 3K

piynst

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa3x
Arkadaşlar kabinlerinizde hangi marka tiz ve hangi crossowerı kullanıyorsunuz?
Her programda ya tiz ya da crossower sorun çıkarıyor. Yokmu bu işin bir kolayı?
Kabinleri açıp kapamaktan yalama oldular. :)) Düşündüğüm bir sistem var: Tweeter ları ayrı bir amfiyle sürmeyi düşünüyorum. Tweeter 100 watt ise 100 wattlık bir amfi ile sadece tizleri sürmeyi tasarlıyorum. Aktif crossower kullanıp, tizlerin önlerine ayrıyetten devre koymayacağım. Bunu deneyen var mı?
Saygılar.

Cevap: Hangi tiz'i kullanıyorsunuz?

Arkadaşlar kabinlerinizde hangi marka tiz ve hangi crossowerı kullanıyorsunuz?
Her programda ya tiz ya da crossower sorun çıkarıyor. Yokmu bu işin bir kolayı?
Kabinleri açıp kapamaktan yalama oldular. :)) Düşündüğüm bir sistem var: Tweeter ları ayrı bir amfiyle sürmeyi düşünüyorum. Tweeter 100 watt ise 100 wattlık bir amfi ile sadece tizleri sürmeyi tasarlıyorum. Aktif crossower kullanıp, tizlerin önlerine ayrıyetten devre koymayacağım. Bunu deneyen var mı?
Saygılar.

kolonları ayrı ayrı sürmen güzel bir düşünce ama sabit bir mekanda çalışıyorsan bu durum kolay olur.ama seyyar çalıyorsan zor olur.
crossoverını ve tizi doğru kullanıp tizin de önüne lamba devresi koyarsan bu olayı çözmüş olursun. grubunda klarnet ve bağlama varsa tizin yanması da kaçınılmaz bir durumdur.

abi ben rcf kabin kullanıorum içinnde oberton crosover var ve tizler pro audıo 1.7 inc ve ssüper sorunda yaratmıyo

kolonları ayrı ayrı sürmen güzel bir düşünce ama sabit bir mekanda çalışıyorsan bu durum kolay olur.ama seyyar çalıyorsan zor olur.
crossoverını ve tizi doğru kullanıp tizin de önüne lamba devresi koyarsan bu olayı çözmüş olursun. grubunda klarnet ve bağlama varsa tizin yanması da kaçınılmaz bir durumdur.
Bu lamba devresinden kastın nedir dostum. Bu konuyu biraz daha açar mısın?
b&c de 250 tiz almayı düşünüyorum tanesi 250 Lira civarında ve tamir takımları çok pahalı. Bunları kesin korumanın yolu nedir?

Ne kadar kalite ses eşittir o kadar risk! tiz butonunun saat 3 yönüne kırmızı çizgi koy olay tamam...