• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Hangisi???korg pa50 - korg pa60 - yamaha psr3000

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lonely_eagle34

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
YAMAHA OR 700 TR
arkadaşlar bu 3 klavye arasında tercih yapıcam.tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. bu klavyelerin hangisine ritim - enstrüman atılabilir. hangi yolla atılabilir.hangisi üstatların deyimiyle nevale sıkıntısı çekmez. ilgilenen herkese çok teşekkür ederim....

Cevap: Hangisi???korg pa50 - korg pa60 - yamaha psr3000

korg pa 60 kartlı olursa pa 80 gibi sampling okur.psr 3000 çok kaliteli sesler rimler var ama batı alet sampling yüklenmiyor.tavsiyem kartlı pa 60

cahilliğime verin...kartlı dediğiniz ne oluyor? flash kart falan mı takılıyor? kusura bakmayın. daha önce batı müziği tarzı org kullandım.kartsız, pitch bendsiz... biraz daha yükseltmek istiyorum kendimi. kendimce evde hobi olarak kullanacağım. biraz ii bişey olsun istiyorum...

evet flash card.Zaten samplingler ram vb.hafızaları olmadığı için sadece flash card aracılığı ile atılıyor.Ama batı müziği dersen kesinlikle psr 3000

al bi pa80 benim gibi kafan rahat olsun.i-30,g-600,pa60kartlı,kartsız,a-1000 kullandım ve en sonunda pa80 aldım allaha şükür nevale bolluğundan ne yapacağını şaşırıyor insan.aklına gelen hertürlü müziği yapabilirsin.alırsın bir kilitsiz kart yükle babam yükle.yüzlerce kart ve setleri.ha bir de gw8 kullandım.ben de evde kullanıyorum.pa80 ile artık bu işe nokta koydum.ömrümün sonuna kadar bana yeter.herzaman piyasası var,italyan malı.ha gücün buna yetmiyorsa pa60 alabilirsin.daha sonra benim yaptığım gibi kart yuvası yaptırıp kullanabilmen mümkün.ama ben pa80 al derim.saygılar.....

tavsiyeniz için çok teşekürler. yalnız pa 80 fiyat olarak biraz fazla. bütçemin çok dışına çıkmak istemiyorum.açıkçası 1600 tl max. kartsız pa 60 ta ritm yada enstrüman yükleyemem mi. yada disket takılıp disket yoluyla ritm enstrüman kullanılabiliyor mu? yamahayı eledim

bence psr3000 al çok kaliteli alet vocalizer de var ayrıca çalıp söylerken mp3 olarak kayıtta yapıyor pa60 ve pa50 beş para etmez

slm arkadaşım ama o da batı müziği bir klavyeymiş. o yüzden korg pa50 - pa60 tabi bide uygun bulursam pa55tr bakıyorum. bide ben orgu evde kullanıcam. bu kart olayı ikilemde bırakıyor beni.....

pa60 a disket ile set ve ritimlerini yükleyebilirsin.piyasada bol miktarda kartsız setlerde var.pa50,pa60 ve pa80 orglarının kartsız setleri bu üç org tarafından rahatlıkla kullanılıyor.sadece kart olmadığından dışardan ses atamazsın.ilerde kart taktırdığında(istanbulda DTL elektronik yapıyor,yetkili servis)oldu sana pa80 ne yakın özellikte bir org.sakın bilmediğin,piyasada 3-5 kişinin kullandığı sonra satamayıp ellerinde küflenen aletlere bakma.sadece batı çalabilen orgla ne yapıcaksın.org dediğin hertürlü müziği yapabilen alettir.pa80 olmazsa pa60 al.taş gibi sağlam makina.1400-1600 arası sahibinden com.da bulabilirsin takip ederek ilanları.italyan malı.ha sağlam olsa sana pa55 tavsiye ederdim ama çin malı çok temiz kullanırsan evde mesela pa60 yerine pa55 tavsiye ederim o zaman.yüklediğin setlerde zaten birsürü ses ve ritimler mevcuttur.kolay gelsin....

pa50 de çin üretimi.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...