• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Home Studio Kurucam Bilgi ve Yardım

jembeycem

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
Bağlama çalan bir arkadaşım evine studio kurmak istiyor şimdilik UCUZ yollu ses kayıt alabilecek hangi cihazlar hangi marka ve model ayrıntılı yazarsanız sevinirim.

Cevap: Home Studio Kurucam Bilgi ve Yardım

engüzel bilgi ve anlatım burdan alıcaksın ....

chordsolo hocam en doğru fikri verecektir ama aklınızda bulunsun; en az 1000 lira bütçeyi hazırlayın hocam.

chordsolo hocam en doğru fikri verecektir ama aklınızda bulunsun; en az 1000 lira bütçeyi hazırlayın hocam.

chordsolo ya yazdım cvp bekliyorum ama 1000tl bedava bence

benim odamda bile ben piyanistim bende

behringer 1832usb dex mixser
yamaha hs80m çift
yamaha a2000 v2 plus+emo usb var

hocam mesaj attım ama yine de buraya da yazayım...
bu fiyat aralığında fazla maceraya girmeyin derim...linkteki paket özellikle başlangıç aşamasında fazlasıyla işinizi görecek sizi performans olarak memnun edecek bir pakettir...

Ama bütçeniz daha yüksek olacaksa bana net fiyat verirseniz daha farklı konfigrasyonlar zda mutlaka oluştururuz...
Ayrıca eğer "home studio" kurmak niyetindeyseniz bana kayıt odanızın koşullarını, dinleme alanını, monitör bütçeniz olup olmadığının da belirtin lütfen...
ancak burada temel handikap bağlamanın mikrofonlama şekli olacak...
elinizde tek condanser olacağına göre tek mikrofon ile duble kayıt almak durumda olacak arkadaşınız...her halikarda bu paketi aldıktan sonra yine kayıt teknikleri üzerine konuşur, yardımcı oluruz...

Ch.

hocam mesaj attım ama yine de buraya da yazayım...
bu fiyat aralığında fazla maceraya girmeyin derim...linkteki paket özellikle başlangıç aşamasında fazlasıyla işinizi görecek sizi performans olarak memnun edecek bir pakettir...

Ama bütçeniz daha yüksek olacaksa bana net fiyat verirseniz daha farklı konfigrasyonlar zda mutlaka oluştururuz...
Ayrıca eğer "home studio" kurmak niyetindeyseniz bana kayıt odanızın koşullarını, dinleme alanını, monitör bütçeniz olup olmadığının da belirtin lütfen...
ancak burada temel handikap bağlamanın mikrofonlama şekli olacak...
elinizde tek condanser olacağına göre tek mikrofon ile duble kayıt almak durumda olacak arkadaşınız...her halikarda bu paketi aldıktan sonra yine kayıt teknikleri üzerine konuşur, yardımcı oluruz...

Ch.

cevap için teşekkür ederim arkadaşıma ileticeğim ona göre sizinle özel iletişime geçerim peki aynı bu dediğiniz ben kendim için düşünsem ben zaten piyanistim bende
yamaha hs80m
behringer 1832usb dex m,xser var
bunları alırsam olurmu güzel olurmu?

cevap için teşekkür ederim arkadaşıma ileticeğim ona göre sizinle özel iletişime geçerim peki aynı bu dediğiniz ben kendim için düşünsem ben zaten piyanistim bende
yamaha hs80m
behringer 1832usb dex m,xser var
bunları alırsam olurmu güzel olurmu?

behringerin bu tip deck mikserleri kayıtlarda iyi sonuçlar vermiyor açıkcası...Bir ses kartı birimi çok daha faydalı olur ve gerekmedikçe araya mikser almayın ki klavye ile kayıt alacaksanız zaten buna gerek yok, direk ses kartına girin sonuç her zaman daha iyi olacaktır.siz siz olun ses kartı ile kaynağınız arasına başka bir cihaz sokmamaya gayret edin...(mixerin kendisinin aynı zamanda ses kartı olabilme durumu hariç tabii...)

hs80 i ise 12m2 altı ve akustik düzenleme olmayan odalarda hiç tavsiye etmem.bass frekanslar daha yüksek bir dinleme monitörü odada bass trap ve emiciler bulunmadan sizi ciddi oranlarda yanıltır...
Bunu monitörün kendini başarısız bulduğumdan söylemiyorum.Yamaha HS serisi fiyhatlarına göre en maksumum verimin alındığı cihazlar.Fakat genel olarak HS80ler için 8inc olması nedeniyle "daha iyi" olabileceği yönünde yanlış kanılar oluşuyor maalesef...Bu cihazın verimli kullanımı( aslında tüm referans monitörlerin) dinleme odasında akustik düzenlemeler gerektirir.Ekstradan özellikle küçük odalarda HS80 ler sizi bass duyuma boğacaktır ki bu sizi yanıltır...
Bu manada küçük ve düzenlemesiz odalar için uygun fiyat aralığında en iyi çözüm HS80 nin kardeşi hs50 ve serideki diğer muadilleri olacaktır...
iyi çalışmalar...

Ch.

ben zamanında çok araştırmıştım.hesaplı ve aynı zamanda kaliteli sonuçlar aldım.rode nt1a mikrofon,m-audio fasttrack pro ses kartı.bunlarla ham kayıdı aldıktan sonra iş programlara kalıyor.ben adobe aud. ve sonar kullanıyorum.cubase çok iyidir fakat biraz karışık kullanması zaman alır.sonar daha kullanışlı.

hocam ben 10 ay once presonus audiobox studio başlangıç paketini 750 liraya almıştım. içerisinde midi girişli 2 kanal ses kartı, kondenser mikrofon, referans kulaklık ve harika bir kayıt yazılımı çıktı.. minimum olur fiyatını söyledim sadece :) geri kalan 250 lirayı da midi klavye, pop filtre, mikrofon ayaklığı v.s ye yatırırsınız

o set ile yapılmış projelere örnek vereyim

Moderatör tarafında düzenlendi: