• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Hoparlör mü-referans monitör mü ?

yalcin6

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Arkadaşlar merhabalar. Hoparlörü olmayan klavye için (korg x serileri gibi) , ev ortamında güzel sound vermesi için iyi bir 2+1 speaker vs yeterli olur mu yoksa ref.monitör mü gerekli illaki (amaç sadece diğer hoparlörlü orglar gibi kalite ses vermesi)
Bu konuda kullandığınız marka,modeller nelerdir? teşekkürler

Cevap: Hoparlör mü-referans monitör mü ?

Cevap yok mu arkadaşlar

İyi bir kulaklık monitör işinizi görür bence...

Referans monitör her zaman 2+1 sistemlerden daha iyi ve daha dengeli bir sound verir. O yüzden tabii ki referans monitörü tercih ederseniz daha isabetli olur.

Monitör tercihi olarak Yamaha'nın Hs serisini düşünebilirsiniz. Örneğin Hs7 olabilir , Hs8 ( eski serilerde Hs80) olabilir. Ancak bu model seçiminde biraz da odanızın büyüklüğü önemli. Eğer odanız 20 m2'nin üzerinde değil ise Hs7 modelini seçmenizde yarar var.

hs 7 al bak keyfine tek geçerim kullanıyorum çok çok memnunum bir kere al tam al torununda kullanır

bütçe biraz sıkıntı malesef, 300 TL gibi , ve bu fiyatlara 2. el bile ref mon. yok yada yorumları iyi değil. Kalite bir 2+1 yada 2 pasif hoparlöre bir küçük amfi ile bağlantı yapılabilir mi bilmiyorum?

merhaba

amaç kaliteli ve temiz ses almak sa!
referans monitörler sesleri herhangi bir frekans özelliği bulunmaksizin saf haliyle, doğal haliyle verir bütçe var ise tabi ki referans monitör
ancak bütçe yeterli değil ise benim de tercihim kulaklıktan yana

2+1 speaker aldım, kulaklık girişine taktım, sonuç fiyasko oldu tabi. 14+14+16 wattlık bişey. Daha iyi verim alabilmek ve orgun çıkışlarına zarar vermeden speakerı başka nereye bağlayabilirim orgun arkasında

2+1 speaker aldım, kulaklık girişine taktım, sonuç fiyasko oldu tabi. 14+14+16 wattlık bişey. Daha iyi verim alabilmek ve orgun çıkışlarına zarar vermeden speakerı başka nereye bağlayabilirim orgun arkasında

merhaba;
2+1 , 3+1 vb tv, dvd için üretilen hoparlörlerden verim beklemeyin. sizin ihtiyacınız olan tüm frekansların net bir şekilde gelebileceği hoparlör. ikinci el satış sitelerine bakabilirsiniz
mutlaka aradığınızı bulacaksınız ancak kesenin ağzı biraz açmak gerekiyor