• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Hoperlörsüz klavyenin sesini höperlörlü klavyeden vermek ?

• Konbuyu başlatan Tango
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 2K

Tango

Altın
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA4X OR, Roland G-800, Yamaha CR-122MC Gitar
Arkadaslar öncelikler herkesin bayramini kutluyorum, hayirli bayramlar.

Elimde PA4X ve buna ayit Korg PaAs hoperlörler var, vazgecemedigim klavyem Roland G-800 de ise höperlör yok. acaba bu iki org'u birbiri ile baglayip g-800 ün sesini pa4x in hoperlörlerinden verebilirmiyim ?

verebilirsem nasil baglamaliyim ?

baska bir soru ise pa4x in soundlarini g-800 de midi vasitasi ile calabilirmiyim ?

Cevap: Hoperlörsüz klavyenin sesini höperlörlü klavyeden vermek ?

midi bağlatı ile yapabilirsin bunun için midi bağlantı kablusu kullanmalısın ikisini aynı anda kullanabilirsin..birinin ritmi diğerinin sesi gibi...

g 800 klavyenin arkasındaki sağ ve sol çıkışları, çivi jak denilen 6.3 mmlik jaklı kablolarla pa 4x in line in r ve l girişlerine bağlayınca, g800 deki ses pa hoparlörlerinden gelir. eger yeterli gelmezse g 800 un kulaklık cıkısını stereo bir çivi jakla pa nın line in stereo girişine takabilirsiniz. midi kablosu sadece enstrüman ve nota bilgilerini iletiyor (ritim verileri dahil) ancak bir klavyenin kaliteli sesini diğerine iletmez. midi sinyalini alan klavyedeki sesler neyse çıkışı öyle olur. yani pa4x in midi out çıkışını g800 ün midi in girişine bağlayıp pa dan örneğin clarınet sesi çalarsanız rolandın çıkışında roland clarinet duyarsınız. tabi klavye menulerinden midi ayarlarını da yapmanız gerekir. Kolay gelsin.

g800ün outtan alıp 4xin mice gir.bu kadar basit

Yorumlariniz ve yardimlarinizdan dolayi, hepinize ayri ayri tessekür ediyorum.

Düz mantık oluyor bu iş. G800'ün ses çıkışını pa4x'in girişine bağlamak yeterli. Herhangi bir ayarı da yok sanırım. Daha önce Yamaha A1000TR'yi Roland E-86'ya bağlamıştım.

Düz mantık oluyor bu iş. G800'ün ses çıkışını pa4x'in girişine bağlamak yeterli. Herhangi bir ayarı da yok sanırım. Daha önce Yamaha A1000TR'yi Roland E-86'ya bağlamıştım.

Evet aynen ben de laptop ve pa3x'i pa1x'e bağlıyorum ve her hangi bir ayarlamaya gerek yok...

yorumlariniz icin tessekür ederim. Ses degisimi hakkinda @amattor arkadasin yazisindan anladigim kadariyla ses Orgun ses karina göre degisiyor. Peki eskiden Expander'ler vardi belki halen de vardir org'un tus'suz hali bunun ses ve ritimlerini midi üzeri aliniyordu diye biliyorum, yaniliyor da olabilirim tabi. sonucda pa4x'in ses kartini kullanarak g-800 ü sadece klavye olarak kullanmak di düsüncem (Pc deki midi klavyeler gibi)

Edit 07.09.2017 15:04

Örnek:
Bu video daki gibi

yada

Moderatör tarafında düzenlendi:

yokmu hicbir arakadsin tecrübesi ?

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri