• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

İki orgu birbirine bağlayıp tek ses almak nasıl olur?

• Konbuyu başlatan yalcin6
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 2K

yalcin6

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Merhaba üstadlar. Bende xd9 ve pa80 var. Ev ortamında kulaklıkla dinlediğim için kulaklığı örneğin pa80 e takacam ama her iki orgun sesini de tek kulaklıktan duyacağım...Bunun için en ekonomik çözüm ne olabilir?
Birde, org sehpamın üzerine ikinci orgu taşıtabilecek bir aparat var mıdır acaba?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap: İki orgu birbirine bağlayıp tek ses almak nasıl olur?

Midi bağlantı..

iki çift takım 6.35mm çivi jak la xd9 un çıkışlarını, pa80 in line in girişlerine bağlayacaksınız xd9 menüsünde hoparlor kapama varsa kapayın veya kulaklık çıkışına herhangi bir jack bağlayın sesi kapanır

Moderatör tarafında düzenlendi:

xd9 un left right çıkışları var monodan alıp pa80 nim micine tak yada tam tersinide yapabilirsin xd9 un micinede takaıp xd9 a kulaklık takıp duyabilirsin

Cevaplar icin çok tesekkurler. Denedim yazılanları, elektronik baglanmada sorun yok ancak birbirinden cok farkli sesler geliyor. Şu anlamda, biri sanki çok güzel bir divan sazi digeri cok guzel bir kisa baglama...yani soundlar uyumsuz ancak her ikiside farkli farkli güzel...ses kartlari gercekten çok farkli sanirim...çünkü xd9 un enstruman seslerini pa80 nin ritimlerini kullanmak istiyordum ancak bagdastiramadim...pa80 ayri bi guzel xd9 daha ayri bi guzel soundu...sanki biri ladin baglama digeri dut baglama..ancak xd9 a hakikaten haksızlık yapilmis ki bu aletten super ritimler de cikarmis
..saygilar

Moderatör tarafında düzenlendi: