• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ilahi için en uyumlu org hangisi?

grupbekarsultan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Selamun aleyküm arkadaşlar. Yaklaşık 5 yıldır ilahi ve ezgi okuyorum dini düğün programları yapıyorum. Bu zamana kadar hep MD kullandım leptop dan çalıyoruz üzerine oluyoruz Şimdi kendime ait org' um olsun istiyorum. 3 model arasında kararsız kaldım. Korg pa800 mü Yamaha or700 mü yoksa Ketron xd9 plus mu. Sizlerden öneri bekliyorum.

Cevap: Ilahi için en uyumlu org hangisi?

Bütçeniz yeterse pa800

Aleyküm selam ! Zaten pa 800 sahibi olarak gözüküyorsunuz. Yoksa yalanmı? Daha alt modellere niye takıldınız onuda anlamış değilim. Bence klavye değil ney, mey, kaval, tef gibi gerçek aletler daha ilahi müziklere gerçek eşlik eder kanısındayım. Zaten laptop tan hem çalıyorsunuz aynı zamanda müzisyenlerdende çalıyorsunuz ! Be kardeşim kutsi bir iş yapıyorsun günah değilmi bunlar? Neyse kazanç kazançtır diyor gönlüne siniyorsa Allah bol kazançlar versin der, yukarıda belirttiğim aletlerin dışına çıkmamanı tavsiye ederim. En azından bu konuda gerçekçi olman adına............

pa800 öneririm bütçeyi biraz düşürürsek or700 bütçem çok kısıtlı derseniz xd9 üçüde bu işi rahat yapar aslında...