• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ix300 yardım edebilecekler...

Murat Koç

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
MEDELİ DANTE TR J - YAMAHA A2000
Merhaba Arkadaşlar,

Şu an elimde klavyem olmasına rağmen, tesadüfi olarak bir Korg ix300 satın aldım, akşam aleti biraz kurcalama şansım oldu. Sesleri felan çok güzel, özellikle klarnet ve alto ve tenor saxlar çok iyi. Şu an kullandığım Emo usb li yamahada bu eski soundların tadı açıkçası yok... Yeni sample ler, bu alette yok, ama batı tarzı ritim ve sesler çok iyi. Birde aletin kasasının kalitesi beni şaşırttı, hem sağlam hem o kadar ağır değil. Bu orgla ilgili bilgisi olanlar veya paylaşabilir mi, yani nasıl set yüklenir, püf noktaları nelerdir. Eminim, bu klavyeyi muhakkak kullanmış ustalarımız çoğunluktadır. Hiç olmazsa bu klavye ile ilgili anılarınızı bizlerle paylaşsanız bile yeter... Şimdiden teşekkürler....

Cevap: ix300 yardım edebilecekler...

11-12 sene önce kullanmıştım bu cihazı. Elimde kullanma klavuzu vardı. Hatta konu açmıştım, isteyen varsa ücretsiz gönderebilirim diye :) Birisi istemişti ama kim olduğunu hatırlamıyorum.

Hatırladığım şey, hayatımın en zevkli cengiz parçalarını ve çiftetellilerini bu cihazla çaldığımdır.

hayirli olsun 4ad user rtm hafizasi var bundan dolayı 6-8 7-8ve 9-8lıkler bı rtm icine siğdirilmiştir rtm yazma yok i3de yazılan rtm lerı okur aynı i4vei5 gibi yanı i4un hoparlorsuz hali diyebiliriz ekranda biraz ufaltılmiş o kadar..

Teşekkürler arkadaşlar ilginize, Volkan hocam gerçektende, çalması bay zevkli, tuşesi falan bayaa iyi. Ümit hocam, usere 4 ritim atılıyor derken, yani 4 tane ritimden başka yüklenemiyor mu?. Dün şöyle üstün körü baktım, rahat 15-20 adet ritim var. Vahde, balıkesir, 5-8 muş, 7-8 laz, 9-8 roman, 2-4, misket. bunlar benim görüp aklımda kalanlar. Bi yanlışlık olmasın....

yok o gorduklerın 4 userın edıt kısayolları yanı aynı kalıp rtm ler ama kımınde acopanyadakı sesler efekler değiştirilmiş hali veya drum kıt değişmiş halidir ama 4ad user rtm var başka yok i3de 4 adet i30 32tane user rtm vardır....

yok o gorduklerın 4 userın edıt kısayolları yanı aynı kalıp rtm ler ama kımınde acopanyadakı sesler efekler değiştirilmiş hali veya drum kıt değişmiş halidir ama 4ad user rtm var başka yok i3de 4 adet i30 32tane user rtm vardır....

Birşey daha öğrenmiş olduk. Teşekkürler hocam. Birde akşam bir disket okutmak istedim ama, çok hızlı dönen bir motor sesi var, okuma yapamıyor, büyük ihtimalle, lastiği çürüyüp komuştur. Bunların flopyy sürücülerine normal bilgisayar flopyy sürücüsünü takabilirmiyiz. Kablo farklılığı varmı acaba?

Unutmadan fırsat olursa ix300 den ses kaydedip, S650 ve A2000 e yep hazırlıyacağım. Bakalım bizim aletlerde, bu sesler nasıl çıkacak. Burda da payaşırım....

o seride en güzel sesler mono lead ve saxsafon sesi...

Evet özellikle Tenor sax çok hoşuma gitti, birde ney kaval tarzı bir ses yapılmış, uzer seslerdeydi bu. O da bayaa başarılıydı...

ritimlerde çok canlıdır o alette aynen i4s gibi disket sürücüyü yaptırırsan özel setler var i4s kullanırken saklamıştım arşivimde var paylasırım denersin

ritimlerde çok canlıdır o alette aynen i4s gibi disket sürücüyü yaptırırsan özel setler var i4s kullanırken saklamıştım arşivimde var paylasırım denersin

Çok teşekkür ederim hocam, sürücüyü yaptıracağım. Ritimleri paylaşırsanız sevinirim....