• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

iyi org calmayi nasil ogrenirim ?

sazcihalim

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
arkadaslar 3-4 aydir org caliorum bazi halaylari calabiliorum ama kendimi daha iyi gelistirmem icin ne yapmam lazim burda yani fransada kurs ve ders vermiyorlar yani kimse vermiyor o yuzden kendim ogrenmeye calisiorum ama zor online dersler olsa cok iyi olur yani youtube'ta halay felan calmayi ogreten bir hoca olursa cok iyi sizden istegim nasil ogrenirim bu isi

allah'a emanet olun

Cevap: iyi org calmayi nasil ogrenirim ?

once kulaklarin saglam olursa sesleri basit alirsin sonrasi gelir cok dikkatli dinlemen lazim dinledigin parcalari hangi seslere basildigana malesef fransda boyle bir imkan yok der alabilcen konservatuar varsa enazindan nota yada seslei tanirsin oraya git birazda kendini zorlucaksin orenmek icin bende kendim orendim org calmayi kolay gelsin

sagol usta yani parcalari iyi dinliyorum ornek midgo me parcasini dinledim fakat yaptigimda sanki daha birseyler eksik yani caldigimda o parca oldugunu biliyorum ama sanki nota mi eksik senden ricam bana midgo me lele parcasinin notasini verirmisin bakacam hangi yerde hata yaptim

valla senin dedigin parcayi bilmiyorumda bak benim demo vardi halay tempo onu dinle ordan bak nerelere basiliyor seslere dikkat et calarken hangi seslere basiliyor biraz agirligi kulaga ver gerisi gelir

tmm linkini yollarmisin kusura bakmasan

dostum bol bol youtubeden olsun buradan olsun demoları izle ve dinle kesinlikle.. bana allahın kulu ne akor gösterdi ne pichbend ne ritim.. kendi kendime youtubeden izleye izleye öğrendim herşeyi, şimdi çıkartamayacağım parça neredeyse yok.. en başta parmaklarını alıştır.. bunun için de ufak ufak çalabildiğin parçaları kupleleri tam çalana kadar uğraş.. yavaş yavaş alışır elin, bir süre sonra vay be falan dersin, ama sonra gelebileceğin son noktaya geldiğini sezersin işte burada AKOR lar devreye giriyor.. akor basarak çalarsan çok zevk alırsın çalarken.... ha bir de mi üzeri çal, daha çabuk öğrenirsin.. Piyasadaki piyanisler genelde RE üzeri çalıyorlar ama o zordur, çünkü özellikle akor basarken siyah tuşları çok fazla kullanman gerekecek bu da kolay bişey değildir... :)

allah senden razi olsun sagol

Bende Senin Gibiyim.Dinliyor Çalıyorum Ritimlere Kulak Veriyorum.Kendime Göre Akor Hazırladım 2 Farklı Onları Üzerinden Çalıyorum.

yapman gereken öncelikle çalınması kolay şarkıları dinlemek ve kulağına doldurmak youtubede bir sürü piyanist videoları var ordan izle izlediğini orgta uygulamaya bak...saygılar

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri