• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

İzmir Nasıl Bir Şehir ? İzmire Yerleşmeyi Düşünüyorum.

• Konbuyu başlatan Djorhan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 12
  • Görülen : 3K

Djorhan

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Klarnet
Arkadaşlar Doğma Büyüme İstanbulluyum 23 Yaşındayım. Ama Yaş Daha 23 İstanbul'dan sıkıldım.Nedeni İse Trafik,İnsanları,Diger İllere Göre Pahalılıgı vs. Bunlar Çok Sıktı. Çok Kalabalık Her Sabah İnsanların Yüzüne Baktıgında Mutsuzluk ve heran patlamaya hazır bomba gibiler. Arkadaşım İzmir'e Gitti 2-3 Aydır Orada Çok Beğendi İzmiri Ara Sıra Dügünleri Oldugundan Dolayı İstanbul'a geliyor hemen izmir'e dönmek istiyor. Daha İzmiri Göreli 2-3 ay görmüşken. Kaldıgı Yer İzmir Buca
Bana Anlattıgı İnsanları Güler Yüzlü Yaşam Biraz Daha Ucuz Trafik Derdi Ulaşım Derdi Yok İstanbul'a Nazaran Ufak Biryer Olduğunu Söyledi. İstanbul Kadar Renkli Olmadıgını belirtti ki zaten istanbul renklide ne oluyor parası olmayan yine birşey yapamıyor iyi güzel bogazı varda oraya gidincede boş boş sahilde oturmak olmaz yine bir mekana girmek para 1 bardak çay 1 tost 15 20 lira :)

Planımız Şu Öncelikle Ev Tutacaz 2 Kişi Kalacaz Ev Kiraları 200 300 350 Ytl Arası Bize Göre 1+1 2+1 felan Hatta 3+1 veren bile var :) Benim Mesleğim Bilgisayar Üzerine Tamir. Arkadaşım Zaten Müzisyen Dügünlere Çıkıyor Extradan Yapabilecegi İşler Motorize Garsonluk gibi işler. Bende Müzisyenim Ama 6 Senedir Evde Çalıyorum :) İnş. Onunla Birlikte Başlayacam Sahnelere Çıkmaya Yanında Ufaktan Ufaktan bunu becerebilirsem zaten maddi olarak hiç bir sıkıntı çekecegimizi Sanmıyorum.

Bu Anlattıklarım Arkadaşımın Görüşü Birde İzmir'in Yerlisinden Veya Yaşayanından Öneri Almak İstiyorum :)

Cevap: İzmir Nasıl Bir Şehir ? İzmire Yerleşmeyi Düşünüyorum.

deniceksin usdat valla ben kayseriden baska biyere gitmem zaten evide kayseriden aldim insanlari baska anadolunun anadoluyu dene

Burhan Abi Askerligimi Kayseride Yaptım Talasda :) acemi birligi :) kayseride güzel bir memleket ama bana deniz olacak olmazsa olmaz balık gibiyim :) ama duyduguma göre ankaradan kayseriye deniz yolu yapacakmış tayip başkanımız :)

İzmir bir başkadır. Görmek lazım. Yaşamak lazım bu şehiri.. Farkılıdır herşeyiyle. Tavsiye ederim. Yazmaya vaktim yok. Bir izmirli olarak başımızla beraber Buyrun gelin diyorum sadece...

Sevgiler.

Burhan Abi Askerligimi Kayseride Yaptım Talasda :) acemi birligi :) kayseride güzel bir memleket ama bana deniz olacak olmazsa olmaz balık gibiyim :) ama duyduguma göre ankaradan kayseriye deniz yolu yapacakmış tayip başkanımız :)
abim kayseri farklidir hava indirmededyin ozaman kayseri baskadir balik drsen baraj yapildi be abim heeheh tr ni tr nin her yeri cennet abi isdegin yere git gule gule

İzmir gerçekten güzeldir. Öyle sanıldığı kadar küçük değildir ama derli topludur. Zenginin yaşadığı mahallede gariban da rahatlıkla yaşayabilir. İnsanları daha aydındır. İzmir' in yanında İstanbul' u düşünmem bile. İstanbulda yaşamak bir ömür törpüsü... Bence hiç düşünmeden yerleş yalnız müzisyeni fazladır ve oldukçada iyi eğitimlilerdir. Yani oralarda müzikle ilgili iş yapabilmen için branşında iyi olman gerekir.

ruhi abi müzisyeni iyi egitimlidir demişsin. güzel illaki vardır ama dügün olayında belki dedigin geçerli olmayabilir. çünkü arkadaşım burda herkez md çalıyor dedi ve ordaki müzisyenlerde demiş md çalınıyor diye. izmirde dogu dügünü olsa yapabilecek kişi çok azmış.

işim nedeni ile izmirde 8 sene yaşayıp emekli olduktan sonra kocaeliye döndüm.(2008)
sadece şunu söyleyebilirim,izmir anlatmakla olmaz,yaşayıp göreceksin )).
pişman olmazsın.

imkanım olsun yine izmirde yaşamak isterim.
saygılar

ruhi abi müzisyeni iyi egitimlidir demişsin. güzel illaki vardır ama dügün olayında belki dedigin geçerli olmayabilir. çünkü arkadaşım burda herkez md çalıyor dedi ve ordaki müzisyenlerde demiş md çalınıyor diye. izmirde dogu dügünü olsa yapabilecek kişi çok azmış.

menemenin bir köyünde arkadaşın kızı evleniyordu,düğüne gittik,düğün salonunda org falan aradım göremedim.
şaşırdım nasıl düğün yapılacak diye.
baktım kolonlar ile pc getirmişler,pc den bildiğimiz şarkıları çalarak eğlenceyi tamamladılar.şaşırmıştım.
tabiiki her düğün evi bu şekilde değil ama bu ilgimi çekmişti benim.

menemenin bir köyünde arkadaşın kızı evleniyordu,düğüne gittik,düğün salonunda org falan aradım göremedim.
şaşırdım nasıl düğün yapılacak diye.
baktım kolonlar ile pc getirmişler,pc den bildiğimiz şarkıları çalarak eğlenceyi tamamladılar.şaşırmıştım.
tabiiki her düğün evi bu şekilde değil ama bu ilgimi çekmişti benim.

şekil a :) her müzisyen öyle degildir tabi ama agırlık olarak md demek istedim. izmirdeki diger müzisyen arkadaslarıma haksızlık etmek istemem.