• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

kaç adet 9/8 lik ritim vardır?

iki7bir5

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Klavye,bağlama
dante tr de kaç adet 9/8 lik ritim vardır acaba .. roman ritimleri ve roman show lar varmıdır..(çek tulumbayı , sebastian tarzı gibi..) tanıtımlardan izledim ama bir tane davul 9/8 gördüm.. düğünlük 9/8 ler 2/4 ler (2/4 ler güzel geldi bi kaç tane dinledim) istanbul çiftetelli ve oryantellerle ( azize , mevlana gibi...darbuaka showlu olabilir) ilgili video paylaşabilirmisiniz acaba ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: kaç adet 9/8 lik ritim vardır?

bunlar yeni yapıldı...

o diğer yazdığınız ritim çeşitleri de güncellemelerde mevcut...

Cevap: kaç adet 9/8 lik ritim vardır?

ilginize çok teşekkür ederim... ben bandırmada yım ve burada çiftelelliler (balıkesir,istanbul, bahriyeli , kara üzüm habbesi vb), roman ritimleri( hem klasik 9/8 ler 'balıkesir yolunda' bursanın ufak tefek taşları' gibi, hemde showlu roman ritimleri), 2/4 pop (batarili olabilir, program tarzı değilde oyun tarzı tempolu) , rumeli 2/4 ler ve macır havaları (payduşka, eleno, köçek vb) önemli bir yere sahip düğünlerde... Ayrıca Kasap havası, damat halayı zaten mevcuttur dante tr de .. En kısa zamanda bakıcam dante tr ye. iyi çalışmalar dilerim..