• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ketron sx 3000 için fatiha

piyanist yaman

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa 900
Selam sx 3000 kullanıcısıyım.herhalde bu alet için artık kimse bir şeyler yapmayacak .org çok güzel ama diğer markalar gibi nevale yok dünya paraya aldık bedava vericeğiz alan yok .

Cevap: ketron sx 3000 için fatiha

org güzelde hiç bir alette olmayan bir özelliğer sahip ritm aksatması 26 yıldır bu mesleği icra ediyorum 22 adet klavye değiştirdim sx3000in bu ritm aksatması beni delirtti ama onla yazdığım ritmler var bu sitede linkinide veriyorum denemediysen dene istersen

işte link

org güzelde hiç bir alette olmayan bir özelliğer sahip ritm aksatması 26 yıldır bu mesleği icra ediyorum 22 adet klavye değiştirdim sx3000in bu ritm aksatması beni delirtti ama onla yazdığım ritmler var bu sitede linkinide veriyorum denemediysen dene istersen

işte link

bende xd9 varken benimde en ayar olduğum şeydi,özellikle 2-4 ritmlerde bide romanlarda çok yapıyordu,insan çalarken sanki boşluğa düşmüş gibi hissediyor kendini,nedenini bi türlü anlayamadığım çözemediğim bi olaydı tuhaf,bide son zamanlarda şunu denemiştim ve o zaman iyice soğumuştum cihazdan azeri ritmini iyice hızlandırıp çalıyordum tuşa vurduğum anda bi tepki gelmiyordu saliselik bi kayıp oluyordu Pc de Vst plug programlar kullanırken çıkan ses geçikmesi gibi latency ayarı gibi yani , ben hissediyordum bunu,ses kartındanmıdır nedir,sizde deneyin eğer olmazssa demek benim sattığım cihazda varmış bir anormallik ama ben ritmi baya hızlandırıp çalıyordum,org bana ayak uyduramıyordu galiba:D

ha bu arada pa 600 kullanıyorum ama ketronun seslerini çok arıyorum çoooook,korg kadar sesleri hacimsiz
cigaz yok ne kadar hacimsiz,ritmin içinde sanayağı gibi eriyor,800 de aynı 600 de

Okan abi bu yüzden pa80 arıyorum sesleri tam karsılıyo cünkü

Bende orgu verip pa 900 almak istiyorum. :rolleyes:

bence satmadan önce tüneli ara,taşkın hocanın xd9 ve 3000 için çalışma yapacağı söylentisi var,ha öyle bişey yoksa ve cihaz danda soğuduysan o zaman alırsın pa900,ritmlerini bilmemde seslerini çok ararsın ketronun,şu ketronun hakkı bu değildi yazık oldu cihaza ben bile upucuza verdim cihazı yoksa elimde kalacaktı,saygılar.

arkadaşlar ben taşkın akgeyik yani şu an audya5e bomba bir set yapan kişiyi sürekli takip ediyorum .isim vermeyecem ama başka bir forum sitesinde sayfası var orda direk soruma cevap verdi ketron x1 xd9 ve sx3000 için set çalışmasına başlayacaklarını söyledi .audya5 için yaptığı seti araştırırsanız diğer ketron modellerine neler yapabileceğini az çok hayal edebilirsiniz. ayrıca ben hiç ritim aksatma olayına rastlamadım nası oluyor görmedim bile bendede xd9 var .hiç öyle ritim aksaması olmadı bende.saatlerce açık bıraktım yüklendim sürekli ritim değiştirdim.ritim aksatması olayı galiba 8mblıkların ritimini 16lığa atınca oluyor.

selam sıkıntımız aletin yeni güncel bir sete ihtiyacı olduğundandır. daha bu akşam düğünde pa 900 inceledim alet kasa tuşe takımı v.s olarak ketron un eline su dökemez ama ritimler güzel geliyor. sx3000 de onun tarzı ritimler olsa ömürlük alet olurdu.

sx3000 alet harcanıyor yazık oluyor