• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron X1 hk. Genel bilgi ihtiyacı

• Konbuyu başlatan yalcin6
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Görülen : 3K

yalcin6

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Merhabalar. Ketron X1 hep merak ettiğim bir model, çok övülüyor ama videolarda pek anlaşılmıyor bu. Sanırım alet 16 mb. Ancak bunun 8 mb ı kilitli yani turka 1 vs sanırım var, kalan 8 mb ise sadece 8 adet msp alıyor yani 8 adet enstrüman sesi... Merak ettiğim, bu toplam 16 mb a xd9 un örneğin plus3 datalarını yükleyemezmiyiz? Yüklenmiyorsa serbest 8 mb a yettiği ladar xd9 un kiti, kalan olursa istediğimiz bir iki enatrüman sesini yükleyebilir miyiz? Bunlar zor iş, msp de bulmak zor mudur, uğraşa değmez mi sonuç? Cevap verecek üstadlara şimdiden teşekkürler

Cevap: Ketron X1 hk. Genel bilgi ihtiyacı

X1 için harcayacağanız emeğe ve paraya yazık 20 sene önceki cihaz..onun yerine sx3000 ile ilgilenin derim

Cevap: Ketron X1 hk. Genel bilgi ihtiyacı

Hocam sx3000 ve xd9 da ev kullanıcısı olarak kullandım ancak kendin ritim yazmayınca, kendine hoş gelen sesleri editlemeyince insan sıkılıyor...artık uğraşacaksamda dışardan kolaylıkla ses ve kit alabilen bir cihaz olsun istedim. Sx3000 ve xd9 kitleri hoşuma gitmiyor, korg daha başarılı ancak korgunda sesi boğuk beğenmiyorum... Yamaha çok cd tadında, canlı değil, roland eski roland değil vs derken audyo da güç yetmiyor, acaba x1 mi dedim ama o da bezdirir diyorsunuz... Doğrudur, yorum için teşekkürler Doni bey