• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron xd9 acil yardım

korgburak

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa80
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni Ketron xd9 aldım. Aleti fazla tanımıyorum, Ancak 16 mb olduğunu söylediler. Benim sorunum Bu alete harrdisk takılabiliyormu. Takılabiliyorsa ben evde takabilirmiyim. Birde bu plus3 set plus 4 set falan deniyo. Bunları nerden bulabilirim. Elinde olan arkadaş varsa çok makbule geçer. Bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Cevap: Ketron xd9 acil yardım

Hard disk takılıyor yalnız korg gibi hd den ritim falan okumuyor depolama dışında pek bi işe yaramaz yani
Senin alet hangi Plus yüklü önce onu bilmen lazım ki ona göre setleri yükleyebilesin
Plus 1-2-3 pcm leri ücretsiz ama Plus 4 ve sonrası ücretli
Öncelikle orgunda hangi Plus yüklü onu öğren sonrası kolay

Hard disk takılıyor yalnız korg gibi hd den ritim falan okumuyor depolama dışında pek bi işe yaramaz yani
Senin alet hangi Plus yüklü önce onu bilmen lazım ki ona göre setleri yükleyebilesin
Plus 1-2-3 pcm leri ücretsiz ama Plus 4 ve sonrası ücretli
Öncelikle orgunda hangi Plus yüklü onu öğren sonrası kolay

Hangi plus yüklü olduğunu nasıl öğrenebilirirm. Orgda yazarmı bu yüklü diye

ses tuşlarından usere basın
yine ses tuşlarından ethnic tuşuna iki kere basın
ekranın üst ortasında yazar.
flash xd16a plus
flash xd16b plus1
flash xd16c plus2
flash xd16d plus3
flash pls4 yazıyosa plus4 tür

Hocam bilgiler için teşekkürler son olarak harddiskten midileri okuyabiliyormu ritimleri hardiskten yükleyebiliyormuyuz. usb emülatör takmak dahamı mantıklı

Midi okurmu bilmiyorum
Ritimleri hd den yükleyebilirsin
USB emulatör işi çok kolaylaştırıyor disket derdinden kurtuluyorsun hatta tünel müzik bunun MP3 çalabilen modelini satıyor istersen onada bi bak

hocam verdiğin bilgiler için teşekkür ederim sağolasın

Harddisk i nerye takıyoruz abi açık bilgi verebilir misniz

mrb arkadaşlar ben ketron xd9 ile yeni tanıştım daha önce eski model roland klavyeleri kullandığım için ketronda çok fazla anlamıyorum bana yardımcı olursanız çok makbule geçer benim orgum xd9 plus 3 ve 2.el aldığımda set üzerinde yoktu ritim deseniz patern bölümünden 25 tane ritim var ama 3 4 tane hariç diğerleri bir işe yaramıyor internet sitelerinde plus 3 ün setini ve karma ritimleri indirdim ve bunu nasıl orga yükleye bilirim birde benim orgda hard disk değilde USB emülatör takılıdır yardımcı olursanız sevinirim

mrb arkadaşlar ben ketron xd9 ile yeni tanıştım daha önce eski model roland klavyeleri kullandığım için ketronda çok fazla anlamıyorum bana yardımcı olursanız çok makbule geçer benim orgum xd9 plus 3 ve 2.el aldığımda set üzerinde yoktu ritim deseniz patern bölümünden 25 tane ritim var ama 3 4 tane hariç diğerleri bir işe yaramıyor internet sitelerinde plus 3 ün setini ve karma ritimleri indirdim ve bunu nasıl orga yükleye bilirim birde benim orgda hard disk değilde USB emülatör takılıdır yardımcı olursanız sevinirim