• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron xd9 hoparlör bozuldu yardım edermisiniz

ahmetoglu

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Dostlar öncelikle merhabalar benim ketron xd9 plus klavyemin sağdaki hoparlörü bir süredi patlaktı erteledik ha bugün ha yarın deişiriz diye şimdi tamamen sizlere ömür sağ hoparlör sizden ricam şimdi kaç watt hoparlör almalıyım birde klavyenin hoparlöründe tweeter var sanırım hangi hoparlörü almam gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim vakit ayırdığınız için teşekkürler şimdiden.

Cevap: Ketron xd9 hoparlör bozuldu yardım edermisiniz

slm orgun hoparlör kısmını sök tiwetır ayrıdır ona bir şey olmamıştır hoparlörü al aynısından bir elektronikçiden al

hocam çok teşekkür ediyorum hafta içi işe gidiyorum yorgun oluyorum klavyeyi pazar günü sökmeyi düşünüyorum ben dediğiniz gibi yapacağım bir problem olursa tekrar sizlere danışmak isterim konu henüz çözülmemiştir yetkililer kapatmazsa sevinirim teşekkürler.

yalnız hoparlören aynı çapda,aynı omajda örneğin 4 Ohm,8 Ohm gibi,veda aynı watt da olmasına çok dikkat edin.Aksi halde çıkış katına ait çıkış entegrelerini yakabilirsiniz,arıza dahada büyür.

Linkteki ilana bir bak istersen dostum

ahmetoglu kardeşim dediğiniz hoparlörü sökün kaç watt olduğunu ve çapının ne olduğunu kontrol edin veya bozuk hoparlörü yanınıza alarak seslendirme cihazları satan bir mağazaya götürüp gösterin aynısını bulmak İstanbul da iseniz çok kolay Karaköy de aramadığınız kadar vardır. Om, Wat ve Çap ve bağlantıları aynı olsun daha kalitelisini bile bulup satın alıp takabilirsiniz. Sıkıntı olmaz. Yeni hoparlör buluncaya kadar yeri boş kalsada orga birşey olmaz tesisata taktığınızda aynı sesi alırsınız acele etmenize bile gerek yoktur. İllaha da orjinali veya 2. eli der iseniz İstanbul Kuledibinde Orgcu Metin usta var 0542.381 88 81 buradan kendisine ulaşıp sorabilir, fiyat alabilir ve hatta orgu kendisine götürüp ona taktıra bilirsiniz. Bundan sonra da şayet orgun ses volümünü sonuna kadar açacaksanız orgun kulaklık yerine bir boş kablosuz jak ucu takarak kolonlardan voltajı kesin ki bu zayıf kolonlar yanmasın malum watt lı hoparlör olmadıklarından aşırı yüklenmeye dayanamazlar. Kolay gelsin ve geçmiş olsun. Saygılarımla,

hocam hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum dediklerinizin aynısını uygulayacağım zaten zannediyorumki programlarda volumu çok açtığımdan hoparlörü patlatmışım çünkü amfiye bağladığım zaman klavyenin sesini kesemiyordum yani anladığım kadarıyla Sayın SAZGRUBU Hocamızın dediği gibi kulaklık girişine boş bir jak takmam gerekiyor teşekkürler saygılar.Bir de kulaklık girişine kulaklık taktığım zaman hoparlörlerin sesi kesiliyor fakat kulaklıktan ses gelmiyor 3 tane kulaklık denedim üçüde aynı sanırım kulaklık giriş kartında problem var buna dair bir bilgilendirmede yaparsanız sevinirim teşekkürler.

jak yuvası arızalı olabilir kardeşim soğuk lehim olabilir ne bileyim kablo kopmuş olabilir olabilirde olabilir

Değerli hocalarım bugün hoparlörünü söktüm klavyenin hoparlörün arkasında sadece 4 ohm olduğu yazıyor elektronikçilere ve ses sistemleriyle ilgili satış yerlerine gittim bugün yaklaşık 10 tane dükkana gösterdim hoparlörü biri diyo 30 wat biri diyo 130 wat yani hoparlörün kaç watt olduğunu bilen yok diyolarki orjinal hoparlör diye watt ını bulamıyoruz sizden ricam kaç watt almam gerekiyor bu hoparlörü bilen varsa sevinirim veya bir kaliteli hoparlör öneriniz var mıdır varsa link atarsanız sevinirim teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum halen