• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

klavye bakımı yardım

amattor

Süper Bilgili Platinum
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
GEM genesys
Merhaba arkadaşlar, ben gem , ketron gibi yaylı sistem klavyelerde bakım yaparken klavyenin herhangi bir yerine (özellikle menteşe kısmına vaya önde tuşun plastiğindeki oluk kenarında lastikler var, oralara) yağ sürülüyor mu diye öğrenmek istiyorum. Sürülüyorsa ne çeşit yağdır acaba ? Teşekkürler.

Cevap: klavye bakımı yardım

Kesinlikle orgun hiç bir yerine yağ vs.hiç sürmeyiniz.Hele ki lastiklerin olduğu bölüme veya lastiklere kesinlikle yağ değdirmeyiniz.Yağ hem elektrik iletkenliğini önler,hemde lastiklerin zamanından önce çatlamasına ve yarılmasına sebebiyet verir.Sadece bakım için orgun içinde birikmiş olan tozu temizlemek için eğer temin edebilirseniz biraz basınçlı hava iyi gelecektir.Çünkü zamanla biriken toz elektrik devreleri arasında iletkenlik yaparak aletin bozulmasına sebebiyet verebilir.Kolay gelsin.

Ben zaten iletkenlerin olduğu yeri sormuyorum. Yukardaki linkte yamaha piyanoda nerelerin yağlanacağını göstermiş. Gres ten bahsetmiş. Araştırmam sonucu bazı aday lubrikantlar buldum ama bu işi gerçekten bilen, tecrübesi olan var mı? Örneğin yabancı formlarda beyaz gres ten bahsediliyor (gıda makinelerinde kullanılan). Piano lubricant diye bir ürün var. Molykote pg 21 diye birşey var. Başka aday maddeler vazelin ve model araba plastik şanzuman yağı (tamiya), yazıcılarda kullanılan plastik aksam için gresler var. Bu konuda bilgi ve tecrübesi olan var mıdır? Teşekkürler

Sakın Yağ falan sürme ancak, daha sağlıklı çalışmasını istersen Elektroni malzeme parçaları satanlarda CONTACK SPREY diye bir sprey var ondan alıp beliğttiğiniz alanlara org kapalı iken sıkabilirsiniz ilgili alanları hem temizler hemde kayganlılığını sağlayarak daha sağlıklı işlemesini sağlar. Kolay gelsin Saygılarımla,

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri