• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

klavye yardım

safakblci

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
piyano
merhabalar bir müzik grubunda pop ağırlıklı şarkılar çalıyorum genelde piyano kullanıyordum ama artık bir klavye almam şart piyano- elektro piyano ağırlıklı çalacağım ama orgta olan değişik seslere ihtiyacım var bütçem çok yüksek değil iki org arasında kaldım sürekli taşıyacağım için ağırlık da benim için çok önemli.. Yamaha or 700 ve Roland Bk 5 arasında kaldım. Yamaha 9.5 kg roland 7.5kg olmakta bunun aşırı önemi olur mu bilmiyorum ama her gün 50 dakikalık yolda taşıyacağımı belirteyim size. İkisinide denemedim videolarda piyano sesleri ikisininde başarılı geldi sizce hangisi daha çok işimi görür ? görünüşe de çok önem veriyorum hangisi sahnede daha kibar durur göreceli bir kavram ama yorum bırakabilirsiniz :) birde bu cihazlar kaç yıllık hangisi daha yenidir ? arıza açma bozulma ihtimalleri kötü.. bununla karşılaşmak istemiyorum en azından 2 sene işimi görecek bir cihaz olsun istiyorum korg trition le de düşündüm ama hoparlör olmaması evde arkadaşlarımla çalmamı engeller bir de anfi için para bulamam diye düşünüyorum. yorumlarınızı bekliyorum.

Saund bakımından ikiside zengin. Rolandın kullanımı biraz daha zor. Or 700 temizini bulabilirsen öneririm hem hızlı açılıyor.
roland Bk 5 Daha yeni bir klayve. Or 700 daha eski or700 un tr v1 v2 olmak üzere iki ayrı versiyonu var. v2 olan daha güncel...

Eğer orkestra içerisinde ağırlıklı olarak piano ve elektro piano çalacaksanız ; ben olsam Yamaha MOX6 , MX61 veya benzeri bir klavye alırdım. Örneğin MOX6 ; 7 kg. ağırlığında ve taşıması kolay bir cihaz. MOX6, MX61 ve benzeri klavyeler ; size orkestra içinde bahsettiğiniz ritimli klavyelere göre her zaman daha fazla ses esnekliği ve imkanı sağlar. Evde çalışma esnasında da ; alacağınız 1000-1500.-TL bütçeli bir çift referans monitör ile hoparlör eksiğinizi kapatırsınız.

Bu iki klavyede isinizi gormez cunku bunlar ritimli klavyeler,size tavsiyem bir almanizdir.Korg le, roland juno veya jupiter serileri isiniz fazlasiyla gorur...

barış kardeşime şiddetle katılıyorum...

Bk5 gibi tuşesi aşırı yüksek ve sert bir klavye pek tatmin edici olmayabilir. Sound derseniz başka.Rolandın üstüne yok.

bütçe bakımından ve işi çalışmalarda da anfi alamayacağımdan yamahayı düşünüyorum soundları videolarda hoşuma gitti bir süre idare edebilceğini düşünüyorum v2 denilen cihazlar kaç yıllıktır ?

bütçe bakımından ve işi çalışmalarda da anfi alamayacağımdan yamahayı düşünüyorum soundları videolarda hoşuma gitti bir süre idare edebilceğini düşünüyorum v2 denilen cihazlar kaç yıllıktır ?
yamaha v2 sanırım 2011-2012 ve son sistemdir.. saygılar..

Görünüme de önem veriyorum yazmışsınız, yamaha or700 bence çok profesyonel görünmüyor, pro cihazlar genelde siyah olur, üstünde hoparlör olmaz. bir de sanırım ritimboxlı arranger tarzı bir klavye istiyorsunuz. Almak istediğiniz modeller böyle. Ancak gruplarda genellikle synth tarzı klavyeler kullanılır, ritim box ihtiyacı yoktur. or 700 tuşları piyano çalan birisine çok kalitesiz gelir, alacaksanız denemeden almayın. Kolay gelsin.

Görünüme de önem veriyorum yazmışsınız, yamaha or700 bence çok profesyonel görünmüyor, pro cihazlar genelde siyah olur, üstünde hoparlör olmaz. bir de sanırım ritimboxlı arranger tarzı bir klavye istiyorsunuz. Almak istediğiniz modeller böyle. Ancak gruplarda genellikle synth tarzı klavyeler kullanılır, ritim box ihtiyacı yoktur. or 700 tuşları piyano çalan birisine çok kalitesiz gelir, alacaksanız denemeden almayın. Kolay gelsin.
gönül bk5 isterdi ama fiyat farkı 500 hatta daha fazla bütçeyide düşünürsek beni kısa süre idare etmek için ideal düşündüm ayrıca ekranının görünümü çok hoş geldi :) synth triton le isterdim fakat ilk bunu alayım anfi için para biriktirip ona geçiş yapabilirim diye düşündüm tuş olarak orglar zaten çok tuhaf geliyor piyano eserleri çalmaya kalktığımda elim kayıyor diğer tuşlara, bunda akor basacağımdan genelde aşırı etkilemez diye umuyorum. teşekkürler

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri