• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

klavyemde akumpanya sesini değiştiremiyorum yardım

Betmen35

Altın
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Yamaha or 700 klavye yeni aldım yalnız bir sorum olucaktı sol elle akor basılan yerin enstürüman sesini değiştirmek istiyorum şuan kemanda gözüküyor ben onu trompet yapmak istiyorum nasıl yapıcam ? bide şöle bir sorunumda var sol tarafta akor bastığım yerde akor bastığım zaman gitar çalıyor yani akumpanya atıyor o akumpanya enstürümanınıda nerden değiştiriyoruz bi yardımcı olursanız sevinirim

Cevap: klavyemde akumpanya sesini değiştiremiyorum yardım

Kasada sağ üst tarafta part1, part2 ve lower var. Part1 ve part2 sağ el sesleri, lower bildiğin gibi sol el. Işık yanıyorsa aktif, lower ın ışığını yakıcan yani. Hold ise sol elde basılan notayı tutar yani tuşu bıraktığındada çalmaya devam eder. Sesi değiştirmek için, hangisini değiştireceksen tam üstündeki dügmeye 2 defa bas veya ana ekranda lower yazan kutunun yanına denk gelen düğmeye bas.

Kasada sağ üst tarafta part1, part2 ve lower var. Part1 ve part2 sağ el sesleri, lower bildiğin gibi sol el. Işık yanıyorsa aktif, lower ın ışığını yakıcan yani. Hold ise sol elde basılan notayı tutar yani tuşu bıraktığındada çalmaya devam eder. Sesi değiştirmek için, hangisini değiştireceksen tam üstündeki dügmeye 2 defa bas veya ana ekranda lower yazan kutunun yanına denk gelen düğmeye bas.
dediğini yaptım oldu fakat peki sol taraftaki o gitar enstürümanını değiştirmiyor yani gitar ritmini değiştirmiyor ben mesela gitar ritmi yerine piyano ritmi koyucam onu yapamadım mesela

Mixer'e gir, yanlış hatırlamıyorsam 2 defa basınca ritim kanallarına geçiyordu. Kanalların üst kısmında enstrüman ikonları olması lazım, değiştireceğin kanalın hizasına denk gelen ekranın altındaki ikili dügmelerden üsttekine bas ve enstrümanını seç. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra mixerden çık ve ayarların olduğu menüden style pad creator veya türkçe ise ritim yazma bölümüne gir. Hiçbir şey yapmadan 1 defa exit e bas ve ekranda çıkacak save komutuna denk gelen düğmeye bas ve kayıt edeceğin konumu seçerek kaydı tamamla. Son olarak exit le çıkış yap. Şuan bende yamaha olmadığı için hatırladığım kadarıyla yazıyorum. Ek olarak or700 ün türkçe kullanma klavuzu mevcut piyasada, tüm sorularının cevabı klavuzda var.

Mixer'e gir, yanlış hatırlamıyorsam 2 defa basınca ritim kanallarına geçiyordu. Kanalların üst kısmında enstrüman ikonları olması lazım, değiştireceğin kanalın hizasına denk gelen ekranın altındaki ikili dügmelerden üsttekine bas ve enstrümanını seç. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra mixerden çık ve ayarların olduğu menüden style pad creator veya türkçe ise ritim yazma bölümüne gir. Hiçbir şey yapmadan 1 defa exit e bas ve ekranda çıkacak save komutuna denk gelen düğmeye bas ve kayıt edeceğin konumu seçerek kaydı tamamla. Son olarak exit le çıkış yap. Şuan bende yamaha olmadığı için hatırladığım kadarıyla yazıyorum. Ek olarak or700 ün türkçe kullanma klavuzu mevcut piyasada, tüm sorularının cevabı klavuzda var.

senin dediğin mixing console bölümünden oluyor o ikili düğmelerden üsttekine basınca değişiyor öle oluyor ama o style pad creator sekmesini bulamadım

Menüye basıp sayfayı ilerleticen, 2 yada 3. sayfada olacak.

Menüye basıp sayfayı ilerleticen, 2 yada 3. sayfada olacak.

yapamadım videolu çekmen mümkünmü acaba ? sadece mixng console'a girebiliyorum onun haricinde menü diye bir tuşta yok

Function olması lazım, sonra digital rec menüye gireceksin. Şuan yamaha kullanmadığım için video çekme şansım yok.

Function olması lazım, sonra digital rec menüye gireceksin. Şuan yamaha kullanmadığım için video çekme şansım yok.

dediğini buldum bu bölümden ritim falanda yazılıyor ama mesela akumpanya kaydederken ne üzerinden kaydedicez? hangi akor basıp kaydetmemiz lazım

dediğini buldum bu bölümden ritim falanda yazılıyor ama mesela akumpanya kaydederken ne üzerinden kaydedicez? hangi akor basıp kaydetmemiz lazım

Ritmde yazarken akumpanyaları Do Majör 7(CMaj7) üzerinden yazman lazım.Bu aşağı yukarı tüm klavyelerde böyledir.Akor seslerini değiştirmek için de mixing console'dan değiştirmek istediğin sesin ikonunun üzerindeki sayıya(Örneğin 5'e denk geliyorsa 5'e)basarak o akumpanyanın seslerini değiştirebilirsin.Youtube'ta Salim Kara'nın(Dr.Salim'in)ritm yazma videosu olacak eğer silmediyse OR700 Ritm yazma diye çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam