• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Koma ayarları

botox78

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Merhaba arkadaşlar yükledigim setin koma ayarları (main scale) menüsünde koma verdiğimiz tuşlar dahil hepsinin değeri ayni yani -50 bu yanlış degilmi birde equal ve key parametresini değiştirince ne farkediyor anlamadım. Ben re üzeri koma istiyorum. Yardimci olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20170821_224728.jpg
    20170821_224728.jpg
    157.5 KB · Görülen: 530
Cevap: Koma ayarları

Güncel cevaplayacak arkadaş yok mu

evet koma -50 olması gerek nota bilgisi olmayan tabiri kulaktan çalan muzisyenler için koma bende oyleyım komasız org çalamam profesyonel muzısyen koma kullanmaz transpose kullanmaz ama ben kullanıyorum nota bilgimiz olmadığı için ikinci sorunun cevabı egual bu halıhazırda arap yada batı ne bilim yanı başka ulkelerin kullandığı hazır komalı makamlar turkıyenın onlarla bır alakası yok o seçeneği hiç kurcalamayın bosuna

Üstad cevabın için teşekkür ederim ancak benim sorduğum -50 değeri sadece komalı tuşlara verip diğerleri 0 yapmak. Yada resimde görünen gibi. Hangisi doğru olur.

Hepsi -50 kalsın sakincasi yok siz hangi tuşu aktif ederseniz o tuşa otomatik koma vermiş olacaksınız yani resimdeki şekilde kalması doğru dur

teşekkür ederim şimdi anladım:)

Hepsi -50 kalsın sakincasi yok siz hangi tuşu aktif ederseniz o tuşa otomatik koma vermiş olacaksınız yani resimdeki şekilde kalması doğru dur

Merhabalar. Bazı müzisyen arkadaşlar 47 den söz ediyor. Koma, bildiğim kadar sesin iyi oturması 47 tam sayımı acaba? Teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi: