• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg i30 lütfen yardım

sazcıorgcu37

Özel Üye
Enst.
Korg İ30 Elektro saz
arkadaşlar yeni korg i30 org aldım sazcıyım ritm için aldım bu set yükleme olayını format olayını bir de tek ses yükleme olayını bilmiyorum bana açıklayabilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirm

Cevap: korg i30 lütfen yardım

ses tek ses yukleme olayı soyle
dıskı orga takını
dısk tusuna basın dıkettekı setın ısmını gordugunuzde o setı açın
setın ıcerısınde style prg gıbı dosyalar goreceksınız
prg dosyası seslerın oldugu dosyadır
prg dosyasını actıktan sonra içerısındekı ıstedıgınız sese geldıkten sonra ekranın ust sağ kosedekı bolume basarak cıkan yazıda loada basın
hangı yere kaydedecegınızı soracak onayladıktan sonra sesınız yuklenmıs demektır

set yuklemede bunun gıbı yapılıyor dosya ıcerıgını acmadan setı dırek load yapıyorsunuz
format olayına gelınce rısklı oldugu ıcın hıc denemedım
format sırasında herhangı bır kesıntı olursa orgu tekrar açamama rıskı var
ups baglı bı hata baglı ıken formatlamak daha emnıyetlı ama su an oyle bır ımkanım olmadıgı ıcın denemedım
format atma olayını tam haturlkamıyorum ama forumda mevcut
en kotu ıhtımal korg i 30 format dedıgınızde google sızı gene bu forumdakı o konuyla ılgılı anlatımın oldugu bolume yonlendırecektır

abi peki bişey daha soracağım ben setin üstüne set kurdum mavilim vardı üstüne kadir ve cevo set, kurdum sizin dediğiniz gibi ama bazı ritmler bozuldu ben bunu sizin yazıyı okumadan önce yapmıştım bu ritmleri nasıl silebilirim bilginiz varmı

diger setlerden cıhaza yenı rıtm atarken sılmek ıstedıgınız rıtmlerın uzerıne yazacaksınız
ve sılmek ıstedıgınız rıtmler yenı rıtmlerınızle degısmıs olacak
i 30 da tek tek delete olayı varmı bılmıyorum
ama ogrendım kı bozuk olan rıtmler orga yuklemeden once dosyada olusan bası sıkıntılardan yada farklı serılere ait dosyaların i 30 da verımlı çalışmamasıymış