Korg i4s disket sürücü bozuk | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

Korg i4s disket sürücü bozuk

luckyati

Yeni Üye
Enst.
GEM WK4
cihazin disket sürücüsü calismiyor.disket sürücüyü actim kayis dönüyor fakat ekranda"no disk in drive"gösteriyor.baska 2dd disketlerde denedim.:(acaba cihaza nasil yeni sesler ritimler yükleyebilirim?bir bilen varsa lütfen cevaplasin.

musty67

Yeni Üye
Enst.
Yok
Cevap: Korg i4s disket sürücü bozuk

walla kardesım bedede aynı dert var okumuyo içindeki rıtımler le işim oldumu kullanıyorum kaç yere sordum bursa istanbul i drverları yok i3 i4 artık demode oldu diyorlar adamın canı cız edıyo kaç mılyar kazandırdı o cıhaz bana >!:(

kuscy

Üye
Enst.
korg pa300

bende i4 olduğu zamanlar aynı olaylar başıma geldi izmir bor müzikte yapıyorlar ben 140 liraya yaptırmıştım

srkn76

**Müzik**
Enst.
Yamaha Psr A3000

bende i 30 varken bir tane floppy disket sürücü buldum taktım çalışmıştı.bilgisayarcılardan bulabilirsiniz sanırım.20-30 tl tutar tutmaz.

hiko

Üye
Enst.
G800

İlanlarımdan Arayın Usb disket sürücü deneyelim

savas0809

Yeni Üye
Enst.
Yok

bende i 30 varken bir tane floppy disket sürücü buldum taktım çalışmıştı.bilgisayarcılardan bulabilirsiniz sanırım.20-30 tl tutar tutmaz.

Öncelikle merhaba korg i4S EME 213 24 PİN ESNEK KABLO disket flopyy...dir...720kb çalışır...hiç bir bilgisayar malzemisi satan veya bilgisayar tamircilerinde asla bulamayacağınız bir üründür...bulsanızda 20-30tl ye asla bulamazsınız...kasası orjinal bronz kursun dökümdür...sebebi iletkenliği sağlamak şasiyi güçlendirmek ve paslanmaz evladiyelik olmasıdır...eriterek satsanız 100tl yapar....tamirini türkiyede günümüzde sadece sahsım yapabilmektedir...kısacası 34 pin pc çıkışlı standart disket sürücü değildir... 24 pin esnek flex kablo çıkışlı olmakla sizin tabirinizle kayış bizim dilimizde her yassı lastikde uyumlu değildir...bu açıdan bu özel sürücünün tamirini yaptırmak yenilek isteyenlere yardımcı olabilirim....

savas0809

Yeni Üye
Enst.
Yok

İlanlarımdan Arayın Usb disket sürücü deneyelim
korg i4S 24 pin flax kablo çıkışlı olmakla ancak 34 pini 24 pine konvert eden aparat sayesinde usb emülatör takılabilmektedir...bilginize...

savas0809

Yeni Üye
Enst.
Yok

walla kardesım bedede aynı dert var okumuyo içindeki rıtımler le işim oldumu kullanıyorum kaç yere sordum bursa istanbul i drverları yok i3 i4 artık demode oldu diyorlar adamın canı cız edıyo kaç mılyar kazandırdı o cıhaz bana >!:(

izmirdeyim sürücünüzü söküp yollayın tamirini yapalım....eme213 24 pin nin kablosunuda göndermeniz gerekmektedir..test için.....

savas0809

Yeni Üye
Enst.
Yok

cihazin disket sürücüsü calismiyor.disket sürücüyü actim kayis dönüyor fakat ekranda"no disk in drive"gösteriyor.baska 2dd disketlerde denedim.:(acaba cihaza nasil yeni sesler ritimler yükleyebilirim?bir bilen varsa lütfen cevaplasin.
takılan lastik uygun lastik değildir her lestik eme213 uyumlu değildir....birde sürücünüzün motoru ve mil yuvasıda bakım görmesi gerekmektedir...disketinizi takarken zorlama yaptıysanız üst okuyu kafayıda kırmış olabilirsiniz...görmeden tamirini asla yapamayız....