• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

KORG (iS40-İS35-İS50) özel forumu soru ve cevapları

cansinan_24

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 80 + KORG İS 40
İLK SORUYU BEN SORAYIM

Kullandığım cihaz :KORG İS40

Sorum şu :setin içerisinde ki ses ve ritim siralamasini nasil değiştirebilirim.

Birde sık kullanilan sesleri nasil değiştirebilirim a-b-c bölümünden söz ediyorum detaylı anlatıp yardimci olursaniz sevinirim saygilarimla...cansinan_24

Korg is40 kullanmadım ancak Pa serilerinden bildiğim yöntem şu: Kullandığın seti kaydetip daha sonra setin içersinde bulunansesleri ve ritimleri tek tek yükleyerek bu istediğini yapabilirsin. Eğer tek tek ses ve tek tek ritim yükleyebilme özelliği varsa.
Kolay gelsin.

elimdeki çok güzel sesler ve ritimler var fakat nasıl bunları tek tek yüklerim bir setten ritim beğendim diyelim öbür setten ses beğendim diyelim bunları tek bir çatı altında toplamak istiyorum da bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlar bende de İS 50 B var var piyasadaki setlerin dışında özellikle türk sanat müziği için 3/4, vahde ve diğer slow ritmlerin olduğu güzel bir seti olan varsa paylaşabilirmi. teşekkürler

sayın cansinan 24 arkadaşım is40 da dediğin olay çok zor ritimlerin çoğunun kitleri farklı ve is40 da en fazla 2 tane drum kit atabilioruz fazladan kitler uyuşmaz ben çok uğraşmıştım zamanında sesler belki olur ama ritimler zor....

sayın cansinan 24 arkadaşım is40 da dediğin olay çok zor ritimlerin çoğunun kitleri farklı ve is40 da en fazla 2 tane drum kit atabilioruz fazladan kitler uyuşmaz ben çok uğraşmıştım zamanında sesler belki olur ama ritimler zor....

cevap için teşekkürler birgün bu işi çözecez ama bakalım ne zaman kal sağlıcakla:):):)

arkadaşlar tüm korgcuların mekanına selamlar iletiyorum.elinde oncelikle guzel SES olanlar varmıdır ritm o kadar onemli değil.i 30 hakkında paylasimlarinizi bekliyorum.saygılar

Cevap: KORG (iS40-İS35-İS50) özel forumu soru ve cevapları

Birinci soruya cevap ben yardımcı olayım i40 ta ritim sırasını değiştirebilirsin bunun için önce kullandığın ritimleri kullanmadığın ritimlerin yerine yedekle 60 88 arası çünki diyelimki 11 de vahde var 20 den 2/4 11 re kaydettin 11 deki vahde silinir silinen ritimi tekrar yedekten istediğin yere kaydedebilirsin.bunun için yapacağın şudur menüden kaydedeceğin ritimi seçiyorsun wirite tempo value ile kaydedeceğin yeri yeri seçiyorsun iki sefer enter yes diyorsun bu kadar kolay gelsin