• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg İs40 Pitch Bender Sorunu

haberci_arif

Administrator
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.ceptelefonuparcasi.com
Enst.
Korg İS40
Herkese merhaba;

Geçenlerde bir is40 aldım ve alet hakkında teknik bilgim yok.Herşey güzel giderken pitch bender'ı birden sesleri bozmaya başladı.Okadar kötü bozuyor ki kulaklarımı rahatsız ediyor ve aletin başından kalkıyorum :) Alette pitch bender ayarı varmıdır.Varsa acaba diyorum yanlışlıkla ayarıylamı oynadım.Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

Saygılar...

Cevap: Korg İs40 Pitch Bender Sorunu

ayarla iligili olacağını zannetmiyorum arif.. alet zaten yaşını almış bir alet. pitchbend potu bitmiştir. benimde aynı dertten canım çok sıkılıyor. pitchbend bozuldu ses takılı kalıyor yada hiçbirşey olmuyor bazen. fonksiyonunu yitirdi. değiştiricem araştırıyorum bandırmada fiyatlar yüksek yansanayi pot 50tl orjinali 50dolar diyolar :) uygun fiyata bulursam hemen değiştircem..

Gecmıs olsun arıf bey maltepede benım hocalarımdan bıtanesı tamırle ugrasıyo tavsıye edrm yaptıgı pıcbend bıdaha bozulmuyo

arifim hallederiz gönder bana.. :)

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.Acaba format atsam düzelme ihtimali olurmu.Bu alete nasıl format atılıyor ?

İnş sorunu en kısa zaman da halledersin arif.

Gecmıs olsun arıf bey maltepede benım hocalarımdan bıtanesı tamırle ugrasıyo tavsıye edrm yaptıgı pıcbend bıdaha bozulmuyo

Bu dediğiniz yer İstanbul Anadolu yakasında mı?

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.Acaba format atsam düzelme ihtimali olurmu.Bu alete nasıl format atılıyor ?

Çok küçük ihtimal arif formatla düzelmesi ama yine de bi dene.sanırım potu değistırmelisin degistırmen gerek.

Moderatör tarafında düzenlendi:

gecmis olsun arif normaldir,alet yaslandi artik boyle arizalar olur,yanlis hatirlamiyorsan nejat levent ustadda var korgun yedek parcalari,ona ozelden bir mesaj at sana yardimci olacaktir.kolay gelsin,basarilar