• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Kronos -İşin bittiği an

keşanlı mustafa

Allah rahmet eylesin
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Genos
Bu demoyu dinleyince korg firmasının ses teknolojisinde nereye geldiğini ve de orgun nasıl çalındığını yaklaşık bir buçuk saatlik videoda görebilirsiniz......

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=n88ABqccErI]KORG ALL ACCESS: Jordan Rudess Guitar Center Workshop (1 of 3) - YouTube[/ame]

Cevap: Korg Kronos -İşin bittiği an

Jordan ı bize izletme abi klavye çalmaktan igreniyorum :)
Paylaşım icin teşekkürler.

not: sanırım artık arranger + synthsizer almalıyız. korg resmen onu ima ediyor bize.

Asıl merak ettigim krome nin eksiklikleri neler ? bir cıksında görücüye hayırlısıyla inceleyelim.

dehşetül vahşet :)

Asıl merak ettigim krome nin eksiklikleri neler ? bir cıksında görücüye hayırlısıyla inceleyelim.

Kronos herşeyi sıfırdan yaratacak kadar edit yapan diğeri ise sesler hazır hale getirilmiş üzerinde basit bir kaç edit yapılabilen düzeyde...Kronos üstelik sesleri 9 farklı türde üretebildiğinden başarı oranı çok yüksek.

Kronos Korg un En buyuk Projesi olan OASYS in basite indirgenmis hali ve uzerinde tam 9 adet farkli ses islemcisi var yani ciddi bir alet...
Erkan ucar ustanin yeni hazirladigi setle birlikte ucar bu alet ama tabe calabilene ;)
Dreamtheater in Klavyecisi simdi ne bilsin edizurnayi felan :D
XF candir ama kronos pianolari bir tik daha iyi ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

herşey olağanüstü...alet,müzisyen,sakal.....
aletde de müzisyende de her şey var....
aletin de,müzisyenin de performansı mükemmel...

her zaman işi ses işlemek olan bir alet sahibi olmayı çok istemişimdir.ritimi ayrı aletten sesi ayrı aletten.ama düğünlere iki alet taşımak zor oluyor.Kronosa gelince mutlaka alınıp evin bir köşesinde kendi zevkimize göre çalabileceğimiz kurcalayabileceğimiz bir alet.Ya da sabit bir yede çalıyor olsam mutlaka almak istediğim bir alet.

Gencligimizde (!) dream theater dinlerken duydugumuz gitar sololarin yarisini Jordan rudess tritonlarla kurzweillerle yapiyormus. Ogrendigimde dehsete dusmustum. Buyuk adam vesselam. Triton Extreme'de kendi yazmis oldugu bir demosu var. Bazen acip dinliyorum. Adam tum kompozisyonu tek basina yapmis. Sanki Dream Theater caliyor gibi. Dehset bi yetenek.

Gencligimizde (!) dream theater dinlerken duydugumuz gitar sololarin yarisini Jordan rudess tritonlarla kurzweillerle yapiyormus. Ogrendigimde dehsete dusmustum. Buyuk adam vesselam. Triton Extreme'de kendi yazmis oldugu bir demosu var. Bazen acip dinliyorum. Adam tum kompozisyonu tek basina yapmis. Sanki Dream Theater caliyor gibi. Dehset bi yetenek.

Değerli katkılarınız için teşekkürler.....