• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 1x pro fabrika ayarlari yardim lütfen!

hozanbukli

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Baglama, Korg Pa1x Pro
Arkadaslar yapmadigim bisey kalmadi.
3.01 os format attim 4 disk ile düzenli bi sekilde. Sorunsuz format atti ve orgu ac kapat dedi aynisini yaptim ama hic bir sey sifirlanmiyor. 3.0 os bile denedim ayni o da basariyla oldu yanliz bi fark yok orgu sifirlayamiyorum. Sanki yukledigim set yapismis orga. Setteki soundæar ritimler hepsinin ismi var orgtan tek ses bile cikmiyor. Orgun kendi fabrika sesleri bile cikmiyor. Ne ritim ne ses yok.
Restore back up yaptim. Yani hd'Deki bkp. Dosyasiyla restore yaptim yine bisey yok. Hard diski bosaltim format attim yine bisey yok. Restore bkp 3.0 denedim yuklemiyor orgu bozar yazisi cikiyor. Hd'deki 2.0 bkp dosyasini basariyla yukluyor yine bi degisiklik yok.
3.01 os format attigimda disk menusune girdigimde touch yani dokunmatik ekran dogru duzgun calismiyor bin defa basiyorum ekrana biseye ulasmak icin. Ama 3.0 os oldugunda cok rahat calisiyor dokunmatik ekran ama en buyuk sorunum hic ses seda yok orgtan.
Yani ne fabrila sesleri ve ritimleri ne de diger sesler ve ritimler calismiyor.
Orgu kökten fabrika ayarlarina getirmek icin ne yapabilirim. Yani direk orgu sifirlamak icin.
Nand format diye bisey duydum onunda icinden cikamadim. Internette de bilgi yok yabanci sitelerde bile.
Anlayacaginiz sorun cok buyuk. Bunun dermani nedir:)?
Kac gundur biktirdi resmen ugrasarak denemedigim sifirlama yontemi kalmadi.
Ne onerirsiniz? En kisa zamanda cevabinizi bekliyorum. Tesekkurler canlar

Cevap: Korg pa 1x pro fabrika ayarlari yardim lütfen!

Ek olarak. Restore bkp icin 6 tane disk yaptim ayni sekilde baslattim birinci disketten sonra yer yok hard diskte diyor ve devam etmiyor.
Format atmada sorun yok basarili sekilde bitiriyor her ne kadar org sifirlanamasada.

Su an korg hd tumuyle format attim yani icinde hic bisey yok.
Ama org hala basladigim gibi duruyor.

belki yardimi olur türkce pa1x kullanma klavuzu korgpatürkiye.com da.

belki yardimi olur türkce pa1x kullanma klavuzu korgpatürkiye.com da.

Walla kilavuzu yerle bir ettim yok bisey bulamadim full fabrika ayarlariyla ilgili. Yine de tesekkurler can

Problem güncel!:(

Restore.bkp disketlere atmanıza gerek yoktu. HD üzerine kaydetseydiniz uğraştırmazdı. Telaşlanmanıza gerek yok. Akşam benim HD üzerinde bulunan fabrika restore dosyasını siteye yükleyeyim. Siz de bunu HD üzerine kaydederek Disk+Utility+Restore Backup ile fabrika ses ve ritimlerini yükler, üzerine de setinizi yüklersiniz.
Ayrıca format attıktan sonra ilk yapacağınız işlem, GLOBAL menüsünden tuş kalibrasyonunu yapmanızdır.
Format işlemine cihaz kapalıyken 1. Disketi takıyoruz ve cihazı açtığımız sırada intro1 tuşuna basılı tutuyoruz. Çıkan soruyu onayladıktan sonra ekrandan yönergeleri takip ediyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Iyi varsin Arikan abi.
Insallah bunlari yaptiktan sonra org sifirlanir ve ses cikar orgtan. Dokunmatik ekran sorununuda cozer.
Simdi sirasiyla yapacaklarim sunlar mi?
Senin siteye yukleyecegin bkpyi hdye atip yuklemek ve orga format atmak bir de su global kalibrasyonu da anlatsan super olacak nasil yapilir.
1) bkp yukle
Kapat ac
2) format at diskle
Kapat ac
3) global kalibrasyon olayi
4) kendi setimi yuklemek
Kapat ac

Dogru anlamis miyim abi
Bi de orgta 32 ram var ve emo board var
Bunlari cikarmama gerek yok degil
Mi format ve bkp yaparken
Yani sorun cikarmaz degil
Mi?
Bi de utiliyden restore resource mi yapacagim yolsa restore backup mu
Yami 3 secenek geliyor utiliyde 2imci mi 3 uncu mu
Sabirsizlikla bekliyorum cevabini abi
Sonucu buraya yazacagim
Simdiden tsk ederim binlerce defa

Sorun giderilmistir
Bu sefer intro bire basili tuttugumda baslatilan formata ok demedim tekrar intro 1e bastim ve tum disketlero yukledim
Simdi org bomba
Yardiminiz icin sagolun:) simdi emo setide bulsal super olacak:)

Fabrika ritim ve sesleri aşağıdaki backup dosyasındadır.
Burada yapılacak işlemler;
1- Pa1x format atma konusunda anlatıldığı gibi orgunuza format atıyorsunuz. Orgu kapatıp açtıktan sonra,

2- Global menüsünden girilerek tuş kalibrasyonu yapılır.
3- Aşağıdaki ekte bulunan dosya rar'dan çıkartılarak orgun HD'ne atılır ve Disk+Utility+ Backup+Execute tıklanarak HD içinde bulunan backup dosyasının yüklenmesi yapılırarak org kapatılıp açılır.
4- Set yüklenerek org kapatılıp açılır.

Format atılırken Ramların çıkartılmasına gerek yoktur. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• PA1X_300.BKP.rar
    6.7 MB · Görülen: 997
Moderatör tarafında düzenlendi:

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri