• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa 3 X Soru?

KARTAL7621

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa 3 X
Arkadaşlar Korg Pa 3X in USDK nın 16 Adet Yeri dolu durumda. Rem olarakta çok boş yer var. USDK nın Sayfa adedini Çoğaltma durumu varmı herhangi bir programla? Yardımcı olursanız sevininrim.

Cevap: Korg Pa 3 X Soru?

Arkadaşlar Korg Pa 3X in USDK nın 16 Adet Yeri dolu durumda. Rem olarakta çok boş yer var. USDK nın Sayfa adedini Çoğaltma durumu varmı herhangi bir programla? Yardımcı olursanız sevininrim.

Böyle bir program yok. Ancak şöyle bir şey yapabilirsiniz;
User 1-2-3 üzerinde hangisinde boşluklar varsa bilgisayar üzerinden dosya ismini userdk olarak değiştirip org üzerinden kitleri yükledikten sonra tekrar eski ismini verebilirsiniz ve bu şekilde ilave kit yükleyebilirsiniz...

Yardımcı olduğunuz için Çok sağolun Hocam.

Merhaba, ben geçen hafta korg pa 3x alarak yıllardır kullandığım yamaha serisine son verdim, yalnız ayarlarını filan kurcalarken arama tuşundaki(search) klavye tercihini f klavye yaptım, onu tekrar qwerty klavye moduna nerden alabilirim, bir türlü bulamadım. Yardım edersiniz sevinirim.

Merhaba, ben geçen hafta korg pa 3x alarak yıllardır kullandığım yamaha serisine son verdim, yalnız ayarlarını filan kurcalarken arama tuşundaki(search) klavye tercihini f klavye yaptım, onu tekrar qwerty klavye moduna nerden alabilirim, bir türlü bulamadım. Yardım edersiniz sevinirim.

Global ayarlarında cihaz dilini Türkçe yaptıysanız onu ingilizceye çevirin düzelir...

Global ayarlarında cihaz dilini Türkçe yaptıysanız onu ingilizceye çevirin düzelir...

Teşekkürler ilgilendiğiniz için...
2 sorum daha olacak aleti yeni aldım ve çevremde yardım edecek kimse olmadığı için sizden başka yardım edecek kimse yok.

1) koma verdiğim zaman akor yeri olan split kısmına da koma işliyor. onu nasıl düzeltebilirim kalıcı olarak. yani sağ tarafa işlediğim koma sol akor yerine koma olmasın, global veya menü kısmında preference var, oradan all track'ı upper track olarak düzeltiyorum halloluyor ama kapatıp açtığım zaman tekrar eski haline geliyor.

2) birde benim için çok önemli bi olay var. orkestrasyon çaldıuğımız için 7 kişiyiz ve bazen sürekli akor atmak zorundayım çift elle ama bazı sesler mono olduğu için akor atılmıyor. seslerimin çoğu mono(tek sesten başka ses çıkmıyor) bazılarıda poly(yani çoklu ses) istediğim seslerle sağ elle akor atmak istiyorum ama mono olduğu için atamıyorum, yamaha 'da tek tuşla değiştirilebiliyordu ama korg'ta yok sanırım bu tuş. onun değiştirildiği bölge neresi acaba. (mono - poly) - (tek ses - çoklu ses)

pa3x kullanıyorum. kullandığım sette sadece '1s' boşluk olduğu görünüyor. ne gibi zararı olabilir ?

hiçbir zararı olmaz elindeki pa800 değil 3x korkma keyfine bak