• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 3x ile ilgili sorunlar

ckoruk1981

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa 3x
Selam arkadaşlar. Yakın bir zamanda korg pa3x aldım. Aleti ilk defa kullandığım için bilmediğim bazı konular var. Akor bastığımda ekranda bastığım akordan farklı bir akor gösteriyor( örneğin la majör basıyorum ekranda fa diyez minör gösteriyor ). Bir de bazı sesler yüksek bazı sesler düşük çıkıyor. Bu konularda bana biraz yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Cevap: Korg pa 3x ile ilgili sorunlar

transposede olduğu için olabilir mi......?

solda chord bölümünde memory tuşunun yanında bass inversion var o switch açık olabilir.ordan değilse eğer global'e gir scale sekmesine gir scale sayfasındaki scale mode 'u equal yap, ordan da değilse yine globalde chord ayarlarına bak orada akor seçeneği one finger olabilir.

yazdığınız akorlar başka yazabilir bu hangi ses üzerinden çaldığınıza göre bile değişebilir.arkadaşlar gerekli açıklamayı yapmışlar.seslerin yükseklik olayına gelince seslerin volume ayarlarını yapıp tekrar üst köşedeki tırnağa basıp sesleri performance kısımlarına kaydedip çözebilirsiniz...

solda chord bölümünde memory tuşunun yanında bass inversion var o switch açık olabilir.ordan değilse eğer global'e gir scale sekmesine gir scale sayfasındaki scale mode 'u equal yap, ordan da değilse yine globalde chord ayarlarına bak orada akor seçeneği one finger olabilir.
Arkadaşlar bir konu hakkında bilgi almak istiyorum,Korg 3x te klavye açıldığı zaman ritim açtığımda sadece bas lar geliyor akorlar gelmiyor..Fabrika ritimlerinde denedim ordada aynı sadece bass ve davullar geliyor akorlar yok.Aleti kapatıp açtığımda bazen veriyor çoğu zamanda aynı şekilde bass ve davul ...alt yapı yok
Böyle birşeyle karşılaşan varmı acaba?

Arkadaşlar bir konu hakkında bilgi almak istiyorum,Korg 3x te klavye açıldığı zaman ritim açtığımda sadece bas lar geliyor akorlar gelmiyor..Fabrika ritimlerinde denedim ordada aynı sadece bass ve davullar geliyor akorlar yok.Aleti kapatıp açtığımda bazen veriyor çoğu zamanda aynı şekilde bass ve davul ...alt yapı yok
Böyle birşeyle karşılaşan varmı acaba?