• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 3x mikrofon yardım

sosyetik39

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa500tr
Arkadaşlar merhaba. Korg pa 3x klavyemde mikrofonu kullanmak istiyorum ve eko ayarlarını az çok yaptım. Yalnız orgun sağ tarafında potanstan son ses açmama rağmen (mikrofon sesini) yinede calan ritim orgun sesini bastırıyor ve mikrofondan güçlü gür bi ses alamıyorum. Orgun arkasından gain potansini da fazla açınca ötme yapıyor. mikrofon sesini ayarlardan acma yolu varsa açmak için yardımcı olabilecek biri varmı? Mikrofonum shure sv100 kablolu

ben klavye üzerinden kullanınca yeterli oluyor aslında ama şöyle bir tecrübem oldu sm 58 bağladığımda sesi yetersiz kaldı ki normal ses sistemindede aynı durum oluyor bende bayerdynamic mikrofon bağladım şu an ses yetersizliği gibi bir sorun yok. farklı markanın mikrofonu ile denemenizi öneririm.
saygılarımla

ben klavye üzerinden kullanınca yeterli oluyor aslında ama şöyle bir tecrübem oldu sm 58 bağladığımda sesi yetersiz kaldı ki normal ses sistemindede aynı durum oluyor bende bayerdynamic mikrofon bağladım şu an ses yetersizliği gibi bir sorun yok. farklı markanın mikrofonu ile denemenizi öneririm.
saygılarımla