• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 3x pil sorunu

ckoruk1981

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa 3x
Merhaba arkadaşlar. Ben 2013 Mart ayında korg pa 3x aldım. Herhangi bir sorun yoktu. Son 6 aydır aleti hiç açmadım. Geçenlerde açtığımda battery is damaged. Replace it. Uyarısı verdi. Uzun süre şarj ettim fakat değişen birşey olmadı. Aldığım bayi ile görüştüm. Pilden olmaz dediler. Dtl nin görmesi lazım dediler. Ben Ankara da yaşıyorum. Kargo ile göndermek istemiyorum. Ne yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: Korg pa 3x pil sorunu

peki aletin açılma süresi nasıl eğer geç açılıyorsa pilde sorun

sizin belirttiğiniz ingilizce yazıya göre.Bataryanın yani pilin hasarlı olduğunu,ve hasarlı pili değiştirmeniz gerektiğini belirtiyor.Bence pil hasarlı olduğu için şarj da olmayacaktır.Size yeni bir pil yolu görünüyor.Yani yeni bir batarya alıp takacaksınız.

Peki pilin ömrünü cihaz üzerinde gorebilirmiyiz,boyle bi sorun genel olarak varmı bnde yeni 3x aldm bu konu hakkında bilgim yokdu

sizin belirttiğiniz ingilizce yazıya göre.Bataryanın yani pilin hasarlı olduğunu,ve hasarlı pili değiştirmeniz gerektiğini belirtiyor.Bence pil hasarlı olduğu için şarj da olmayacaktır.Size yeni bir pil yolu görünüyor.Yani yeni bir batarya alıp takacaksınız.

Hocam bu pil ömrünü nasıl gorebilirz cihaz üzerinde bnm cihaz 4-5 dakika da aciliyor