Korg PA 500 TR USB Bağlantısı | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

Korg PA 500 TR USB Bağlantısı

Enst.
Korg pA500TR
Selam arkadaşlar..yaklaşık 2-3 haftadır yoğun kullanmaya çalışıyorum orgumu..henüz anlayamadım şey PA 500 TR deki USB - PC bağlantısı ile ne yapılabiliyor? Tüm setler vs SD kart üzerinden yapılıyor..SD kart orga takılı ilen USB Bağlantısı ile PC de görebiliyorum ama bunun bir faydası yok? Ben zaten SD kartı direkt olarak Laptopa takıp gerekli yüklemeleri yapabiliyorum.

Kısaca ne işe yarıyor bu USB Connection bu orgta?

kuscy

Üye
Enst.
korg pa300
Cevap: Korg PA 500 TR USB Bağlantısı

abi ben hiç usb yi kullanmadım ama galiba kart okuyucusu olmayan bilgisayarlar için konmuştur çünkü hafıza kartını her bilgisyara takıp işlem yapamıyoruz kart okuyucu olmadığı için

Enst.
Korg pA500TR

Sağol kardeşim..Eğer oyleyse USB bağlantısının bir anlamı yok benim için :D SD kartı laptoptan okuyorum.

A300 TR de bile USB ile direkt PC den klavyeye ritim, midi falan atabiliyordun :)

kartal_123

Moderator
Yönetici
Moderator
Enst.
KORG PA3X LE+EMO USB 2-KORG PA600

kardeşim ben kablo ile bağladım pa500 driverini pc ye kurdum ve orgu pc ye bağladım pc de gösterdiği hafıza kartı orga takılı iken hafıza kartının içini gösteriyor yani pc de hafıza kartı okuyucusu yoksa böyle bağlantı yapabilirsin ama zaten çoğu laptopda sd kart girişi var ...

Enst.
Korg pA500TR

Çok sağol kardeşim..Bu durumda USB connection bana gerekli olan bir kullanım sağlamıyor..

Cevaplar için teşekkürler..

kartal_123

Moderator
Yönetici
Moderator
Enst.
KORG PA3X LE+EMO USB 2-KORG PA600

evet kardeşim kart okuyucu varsa bir işe yaramıyor

ZAFER 1983

Aktif Üye
Enst.
KORG PA 800

Çok sağol kardeşim..Bu durumda USB connection bana gerekli olan bir kullanım sağlamıyor..

Cevaplar için teşekkürler..
şu an için sağlamıyo olabilir,ama ilerde kart yuvasında v.s bi sorun çıkarsa işte o zaman çok ararsın usb yi :)

usb her zaman dez avantajdır

oguzbektas

Yeni Üye
Enst.
Yok

Abi benim de korg pa500tr m var fakat sd card ı okuttramadım sdhc olmayacakmış. usb bağlantısı ile set yükleyebilirmiyim yükleyebilirsem nasıl olcak tarif edebilirmisiniz teşekkürler...

odewin

Yeni Üye
Enst.
piano, bağlama, gitar

Çıkışı ister kart okuyucu olarak ister midi bağlantısı olarak kullanabiliyorsunuz. pa500tr deki usb çıkışı midi çıkışı olarak da tanımlanabiliyor. Tek yapmanız gereken global'deydi galiba yanlış hatırlamıyorsam oradaki usb ayarından kart okuyucu yerine, midi çıkışını seçmek . Ben bir zamanlar denemiştim. Fl studioya falan bağlanabiliyor. (Global ve media menülerini karıştırın orada usb ayarı bölümü var. Org yanımda olmadığı için ben bakamıyorum)

yalniz_prens_07

Yeni Üye
Enst.
Yok

hocam PA500TR'nin USB portunun özelliği midi veya MD yazılım programı bulursanız veya stüdyo kayıt programları bulabilirseniz bilgisayara bağladığınızda istediğiniz gibi midi yazabiliyorsunuz. İsterseniz orgun üzerinde çok karışık gelecek ise KORG PA500TR'nin orjinal windows uyumlu programını indirip songbook veya diğer tüm işlemleri program aracılığıyla bilgisayardan yapabiliyorsunuz. Ben şahsen bilgisayar üzerinden düzenliyorum daha kolayıma gidiyor

oxsyd

Üye
Enst.
korg

Hocam usb ne işe yarıyor biliyormusun orgun hafızası 16 mb hatırlıyorsam hafıza kartın olmadıgı durumlarda usb baglantısı ile orgun hafızasına ritim midi depolayabilirsin...

hasan74

Üye
Enst.
pa900 pa600Qt-pa500 -pa55- pa80

arkadaşlar usb kablosu orgun içini gormıye yarıyoriçindeki listelerinizi düzenliyebilirsiniz programları vardriwer lerini kurmalısınız pc nize orgla beraber verilen cd nin içinde var birde pc nizdeki midileri drek pc den açtığınızda midiler pc de değilde org da çalıyor kurcalarsanız daha birçok detayını çözersiniz

ROYAKORG

Yeni Üye
Enst.
KORG PA500 TR

Merhaba;
Elinizde varsa pa 500tr usb mıdı drıver'ı yollarmısınız?

artik

Üye
Enst.
klavye

ayrıca bir usb adöptörle usb hafızada okutabilirsiniz ama aletin okuma kapasitesi kadar