• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA 500 TR üzerindeki orjinal ritim ve sesler neler ve kaç tane

hakan975

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha PSR A1000
Ben amatör ev kullanıcısıyım. Yamaha psr64, psr6300, kawai, roland e70, e96, korg is40, yamaha a1000 ve en sonunda Korg İ30 Hd orgum vardı. Ben ritimler orgun üstünde olsun istiyorum. Şu ritmi sileyim şu ritmi yükleyeyim. Bu sette bu yok şu seti yükleyeyim. Bu işlerden bıktığım için a1000 ve saundları ve malzeme kalitesini çok sevdiğim korg i30 umu sattım. Şİmdi org almak istiyorum. Kendi gözlemlerimi söylemek istiyorum doğru veya yanlış. Yamaha A2000 v2 plusa biraz baktım sempling sesleri ve ritimleri güzel ama 4000 tl de etmez diye düşünüyorum. Daha önce A1000 kullandım sıfır almıştım. Sıfır gibiydi zor sattım. ŞUanda korg pa500 yada ketron sx 3000tr almayı düşunüyorum.

Korg pa 500 tr standart üzerinde kac türk ritim var kaç tane işe yarar ses var kaçı sampling. Geçen baktım ama anlayamadım. İnternetten ses ve ritim listesi indirdim sanki 100 lerce ritim ve onlarca ses üzerinde hazir gibi görünüyor. Ama incelemeye gittiğimde sampling seslerin çok birşeye benzemediğini gördüm. Yaylılar ve bağlama sesleri i30 da daha güzeldi gibime geldi. Ritimler güzeldi. Ritim ve sesler kullanım klavuzunda da yazmıyor. Korg bayisi 2200 e birakiyor bu orgu. Hal böyle olunca hem 1900 2200 arasi 2. elini almak istemem bu orgun. Aynı şekilde or700 üde almaktan vazgeçtim. Ama ketron sx3000tr yi düşünüyorum. Yalnın ptternram yoksa üzerine 50 ritim alıyor. Ram takili olanların üzerinde 215 civarı ritim ve sampling sesleri çok güzel olduğnu demolarından grdüm.

Birde şunu merak ediyorum. Korg Pa 500tr nin üzerinde bir çooook beş para etmez batı ritim olduğunu tahmin ediyorum. Özelliklerinde bütün ritimler tekrar yazılabilir diyor. Acaba bu işe yaramaz ritimlerin ustüne yazabiliyormuyuz.

Herkese teşekkür ediyorum.

Cevap: Korg PA 500 TR üzerindeki orjinal ritim ve sesler neler ve kaç tane

Pa500tr üzerındeki üzerindeki sesle sample dir sadece dışardan sample atılmıyo içindeki kitlerle yazılmış 50ye yakın set var 1 seti yüklemek 1dk bile sürmüyo 1günde 20kere set yüklediğimi hatırlıyorum üzerinde fabrikasyon ritim sayısını hatırlamıyorum işini biliyosan orgu aldığın gibi sahne bitirirsin sadece zurna ları kötü kullanımı çok pratık bana org çalmayı öğretti

Cevap: Korg PA 500 TR üzerindeki orjinal ritim ve sesler neler ve kaç tane

kardeşim hiçbir şey bilmiyorsan bile içindeki ritimlerle bile düğün bitirirsin emin ol .