• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa 500 tr yardım

damlalar67

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA300
balance aşağıya indirdiğimde ses açılıyor yukarıya çektiğimde ses kısılıyor tam tersi oldu bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım.......

Cevap: korg pa 500 tr yardım

balance aşağıya indirdiğimde ses açılıyor yukarıya çektiğimde ses kısılıyor tam tersi oldu bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım.......

global den ayarını istediğin gibi yapabilirsin,global tuşu-general control-ekranın alt köşede inter face seç-karşına çıkan panelden acc/sng volume işaretle,

en son tırnaktan write global settings seç kaydet

Zafer abi do1 den la3 e kadar, sonra si3 den fa 5 kadar 3 değişik sample yerlestircem, bunu ramden değil, performanstan nasıl kesip tek sample yapıcam.. Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zafer abi do1 den la3 e kadar, sonra si3 den fa 5 kadar 3 değişik sample yerlestircem, bunu ramden değil, performanstan nasıl kesip tek sample yapıcam.. Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.
Mesajına biraz kulak misafiri oldum fikrimi söylemek istiyorum. Sample yerleştirmek için 2 hafıza vardır; Biri Ram diğeri Rom.. Yani Performance'den sample atayamazsın tuşlara..

Yapan var bu yüzden öğrenmek istedim. performansdan 3 upper kesilirek tuşlara isteğin gibi atıyorsun ve tek sample oluyor.

Yapan var bu yüzden öğrenmek istedim. performansdan 3 upper kesilirek tuşlara isteğin gibi atıyorsun ve tek sample oluyor.

Performance'den alamazsın %99.9 eminim. O yapan kimse bizi aydınlatsın..

Yapan abi var. Ama artık bu siteye girmiyor

Yapan abi var. Ama artık bu siteye girmiyor

Yine tekrar ediyorum Performance'den alamazsın.
Performance'nin amacı nedir? Sound'dan Multisample yada Romdan bi sesi editeyip kaydedip hali hazırda kullanabilmek için varolan bir menüdür.
Ya yeni wav yada ksf sample atıp o sample'ları tuşlara dizersin, yada hazır olan Multisample'ların tuş dizilimini değiştirirsin.
Performance'nin bu olayla en ufak alakası yoktur..

Yine tekrar ediyorum en alamazsın.
Performance'nin amacı nedir? Sound'dan Multisample yada Romdan bi sesi editeyip kaydedip hali hazırda kullanabilmek için varolan bir menüdür.
Ya yeni wav yada ksf sample atıp o sample'ları tuşlara dizersin, yada hazır olan Multisample'ların tuş dizilimini değiştirirsin.
Performance'nin bu olayla en ufak alakası yoktur..

Aynen katılıyorum arkadaşa. Performanceden ses alamazsin.ses alma durumunda org zaten direk sounda yani ram a veya rom a kendisi geliyor.oradan performance gibi bir secenek hakkin maalesef yok.orgun ozelliginde boyle birsey yok.oyle birsey olsa sample konusunda ram a performance secenegi konmasi oda olmadigina gore kesjnlikle olamaz.belki siz olayi yanlis anlamis olabilirsiniz hocam.kisacasi sizin dediginizin mumkunati yok.

Performance sadece sesin editlenmis halidir.sesin orjinali soundda yani romda kalir.sesi ramdan sildiginde performancedeki editte gider.performanceye edit harici işlem kesinlikle soz konusu degildir.size ornek verim.sizin dediginiz olmus olsa ram yandiginda sesleri perform da saklar herkes neden rami degistirsinki.

Moderatör tarafında düzenlendi: