• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa 500Tr PC Bağlama Sorunu

• Konbuyu başlatan Hurkhan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 1K

Hurkhan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
yok
Arkadaşlar herkese selamlar,

Şu an kullanmakta olduğum Pa 500 Tr orgu PC ye bağlayarak mp3 kayıt yapmak istedim ancak şu şekilde bir sorun var. Öncelikle PC de bulunan Creative marka ses kartının "line in (mic)" kısmından orgun "Phones" kısmını kablo ile bağladım. Ardından Audacity programını indirdim. Kayıt başlatıyorum. Orgdan bir ritm açıyorum ancak kayıt olan ses rezalet kalitede ve hiç bir şey neredeyse anlaşılmıyor. Yapılması gereken bir ayar mı var? Windows üzerinden alnalayamadım?

Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Win 10 kullanıyorum.
Ses kartı Crative Soundblaster Z

Bence bir kabloyu ve jak gözden geçir.. benim düşüncem.. arkadaşlarım yardımcı olucaktır.. kolay gelsın..

Bence bir kabloyu ve jak gözden geçir.. benim düşüncem.. arkadaşlarım yardımcı olucaktır.. kolay gelsın..
Cevap için teşekkrüler ancak kablo veya jak ile ilgili olduğunu sanmıyorum zira aynı kabloyu kulaklık ile kullandığımda ses alabiliyorum.

Merhaba, kabloyu klavyenin normal out pot ses cikislarina ver kulaklık çıkışından verme , auda city de mikrofon ses kayıt yüksekliğinde kontrol et normal seviyede olsun , Son olarak bilgisayarın ses giriş potunu kontrol et kolay gelsin umarım düzelir

Bu iş için harici bir USB ses kartı kullanın. Kartı USB'den bilgisayara bağlayıp kurulumunu yapın. Klavyenin L/R line-out'larını da ses kartının line-in'lerine bağlayın. Bu işin ideal biçimde olması gereken şekli budur.