• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA 80 Problem

chucky07

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa 80
Selamun Aleyküm sevgili hocalarım Alanya'dan selamlar Korg Pa 80 bir orgum var videodaki gibi problemlerim var bir türlü çözemedik. Baştan formatladık restore dosyalarını attık yine aynı. İçini açıp kontrol ettik herhangi bir şey gözükmüyor ne yapabilirim ?

[YOUTUBE]MS2s5z_a10A[/YOUTUBE]

Cevap: Korg PA 80 Problem

bazı setler virüs içeriyor...şunu deneyin..eski çalışan set i yükleyin. çalışıyorsa.. tekrar silin.. yeni setin içinde global var onuda silin.. yükleyin...

olmazsa yardımcı çıkacaktır.. kolay gelsin..

Farkli bir kart ve set yuklemeyi denedinizmi

Ikincisi SSD icinde virus kontrolu yapildimi

Bunlar yapildiysa sorununuz yazilimsal olabilir

bazı setler virüs içeriyor...şunu deneyin..eski çalışan set i yükleyin. çalışıyorsa.. tekrar silin.. yeni setin içinde global var onuda silin.. yükleyin...

olmazsa yardımcı çıkacaktır.. kolay gelsin..

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Os 3.6 bile baştan kurdum restore dosyaları olsun falan bir çok set denedim aynı seti pa 60 ada yükledik orada bir sorun yok hocam ama benimkinde böyle maalesef

Farkli bir kart ve set yuklemeyi denedinizmi

Ikincisi SSD icinde virus kontrolu yapildimi

Bunlar yapildiysa sorununuz yazilimsal olabilir

cihazımda kart yok efendim bir çok set denedim ama olmadı. bağlı bir harddiskte yok.

Bana öyle geliyorki orgun içi açılmış ve ana borda takılan grup kabloların yerleri soketleri karıştırılmış bu yüzden farklı menüler çalışıyor bence bunları yeniden veya sağlıklı bir orgun da içini kontrol ederek soket yerlerinin doğruluğundan emin olun. Kolay gelsin. Geçmişler olsun Saygılarımla,

Evet Muzaffer hocama katılıyorum soketler yanlış takılmış gibi görünüyor. klavye sesleri ne durumda onunla ilgili problem var mı belirtmemişsiniz. Geçmiş olsun

Bana öyle geliyorki orgun içi açılmış ve ana borda takılan grup kabloların yerleri soketleri karıştırılmış bu yüzden farklı menüler çalışıyor bence bunları yeniden veya sağlıklı bir orgun da içini kontrol ederek soket yerlerinin doğruluğundan emin olun. Kolay gelsin. Geçmişler olsun Saygılarımla,

Teşekkür ederim hocam. Evet org açıldı bakım yaptılar pitch bend için ama tabi soketlerde yanlış bağlama olmuş olabilir. Pa 60 ile karşılaştırsam fark eder mi hocam ikisininde içini açıp

Evet Muzaffer hocama katılıyorum soketler yanlış takılmış gibi görünüyor. klavye sesleri ne durumda onunla ilgili problem var mı belirtmemişsiniz. Geçmiş olsun

Teşekkür ederim klavye sesleri güzel hocam. tek problem o videodakiler gibi