• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa 800 Alacağım Ama Nelere Dikkat Etmeliyim?

• Konbuyu başlatan caxaza
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 13
  • Görülen : 5K

caxaza

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Herkese iyi günler arkadaşlar 64 mb ram ve v2 (600lü seri) olanından düşünüyorum.Daha önce hiç korg kullanmışlığım yok hatta profesyonel org kullanmışlığım yok diyebilirim.(11 senedir casio at1 kullandım).

Herneyse bu yüzden pa 800ü alırken nelere dikkat etmeliyim,temiz olduğunu hangi testlerle anlayabilirim alan arkadaşların alırken göz önünde bulundurduğu öncelikler nelerdir?

Bir de V2 ile V1 serilerinin arasında tuşların farklı olduğunu duydum yani v2 de tuşların altında çelik yay varmış diye duydum bu doğrumu başka hangi farklılıklar vardır? Uzun süre kullanacağım için tuşlarının dayanıklı olması (birbirleriyle seviyesinin bozulmaması önemli).

Son sorum ise pa 800 ün teknik servis imkanı nasıldır?Her türlü arızaları yapan bir yer var mı Türkiyede?

Cevap: Korg Pa 800 Alacağım Ama Nelere Dikkat Etmeliyim?

Dokunmatiğine bak usta o önemli tuşları bi kontrol et switchler falan çıkışlarına bak çalışıyor mu diye
pitchbend'ine bak kaydırma yapıyor mu yapmıyor mu

bence ban gore dıs gorusnusten ote teknık bakımdan temız olması en onemlısı dıs gorusnusu de temız olursa daha guzl olur tabi bilen bırınle almaya gıtsen iyi olur butun heryseını kontrol et yarım sat falan çal cıkıslarına swıchlere tuslara bak arıza varmı dıe dikkat et

Peki pa 800 de kendini ve sistemini test etme gibi bir özellik var mı hani telefonlarda falan oluyor?

selam kardeşm, pa800 alırken ince ele sık doku... 64 mb kullancısı olarak 256 mb bi pa800 almanı tavsiye ederim eğer bütçen varsa.. bana servet abim 256 al derken 64 yeter ya filan diyordum ama iş değişiyor sonradan :)

dikkat etmen gerek aletin en önemli yeri ekranı, dokunmatiğine klibrasyon ayarı cek ve 3-4 dk dokunmatiği kurcala ora gir çık filan çünki çok pahalı oluyor bu meretin ekranları :) ondan sonra ramda sorun olacağını sanmam ama yaylı sesleri ile zorla biraz orgu belli eder hışırtı filan, bazı seslerin bazı notalarında hışırtı sesi oluyor çekimden :) ram yanmış deme tek notada hışırtı gelirse flan, swichleri kontrol et..açtırabilirsen aletin içini açtır ve elektronikten anlayan biriyle incele..volüm sürgülerini ve çıkışlarını kontrol et orgun,

Bütçem 256ya yetmez,sonradan yükseltmeyi düşünüyorum ram'in bulunması/takılması zor mudur?

Kimse kusura bakmasın ama arkadaşlar bu satın almada bana göre sadece dışının pırıl pırıl olması bence yeter...Kim acaba klavyesini alırken (ikinci el) içini açıp bakmıştır yada hangi satıcı buna müsade eder!!!! Dışardan bakarsın kasa temiz mi , tuşelere basarsın , klavye üzerindeki switchler tıkır tıkır basıyormu, ekran dokunmatiği ve pitchbender...Mümkünse yanında set bulundurursan bir iki set yüklemesi yaparsın ...Kardeşim sonuçta elektronik...Kaç tane insan tanıdım ben sıfır mağazadan elektronik cihaz alıyor 1 haftaya kalmıyor bozuluyor...Nasip ve şans işidir bu... Üzerinde çok fazla durma derim...

Kimse kusura bakmasın ama arkadaşlar bu satın almada bana göre sadece dışının pırıl pırıl olması bence yeter...Kim acaba klavyesini alırken (ikinci el) içini açıp bakmıştır yada hangi satıcı buna müsade eder!!!! Dışardan bakarsın kasa temiz mi , tuşelere basarsın , klavye üzerindeki switchler tıkır tıkır basıyormu, ekran dokunmatiği ve pitchbender...Mümkünse yanında set bulundurursan bir iki set yüklemesi yaparsın ...Kardeşim sonuçta elektronik...Kaç tane insan tanıdım ben sıfır mağazadan elektronik cihaz alıyor 1 haftaya kalmıyor bozuluyor...Nasip ve şans işidir bu... Üzerinde çok fazla durma derim...

benim orgu aldığım arkadaşım içini açıp göstermeyi teklif etti :) orguna güvenen ve orgu açmayı bilen birisi orgun içinede açar gösterirde.. 2.el almazdım asla ama güvenilir sağlam birisi olunca karşımdaki içini bile açmaya gerek duymadan aldım :)

ekran,pitchbend,tuşlar ve aletin alt kısmına iyice bak herşeyi anlarsın zaten arkadaşım..ramin durumunu zaten seslerden çözersin başkada bişeye gerek yok alet zaten baba alet..ben alırken yarım saat kadar çaldım kararımı verdim simge müzik mustafa abiyle oturup anlaşıp aldım..

gökhan alırken sen bunları yaptınmı çok merak ediyorum şahsen ben alet satsam aleti açtırmamda :) bu iş araba alırken adam motor yüzde 70 diyor motoru indirip pistonları inceleme işine benzemesin hehehehe :)

evet ikinci el alet alırken bakılması gereken önemli noktaları arkadaşlar yazmışlar birde ben üzerinden geçeyim helede alacağın alet 3400tl gibi bir alet vede pa800 ki ince elemen gerek çok ince
1-ekran dokunmatiği sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol et yazılarda solma silinme renk bulanıklı patlaması vs.
2-butonlar swichler tuşlar göçme basmama vs
3- pichbenderi kontrol et kaçırma ayarsızlık görevini yapamama vs.
4- rami alabildiğin kadar yüksek alki ileriki yıllarda ihtiyaçlarına karşılık versin
5- okadar para vermişken mp3 borduda üzerinde olsun değilmi canın sıkıldığında at bir mp3 yaslan arkana :)
6- eli ayağı yüzü gözü temiz olsun kız misali :)
zaten bunların hepsine sahip aletin açılıp yıpratılmasını hiçkimse istemez herkes bilirki bir aletin vidalarının kasanın tutunma ömrü vardır sök tak alet yıpranıyor şimdiden hayırlı olsun kardeşim merakımdan soruyorum neden pa800 anladığım kadar profösyonel değilsin okadar paraya yazık etme pa500 yada pa600 senin ihtiyaclarına çok çok fazla bile