• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 800 çıkış sorunu.

terapi_54500

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Arkadaşlar korg pa 800 kullanıcısıyım fakat klavyemde left çıkışı çalışmıyor. Bazen geliyor bazen gidiyor. Right çıkışında sorun yok. Isındığı zaman düzeliyor. Bazen gidiyor ve org'u kapatıp açmadan geri gelmiyor. Soketlerden olabilir mi ?

Cevap: Korg pa 800 çıkış sorunu.

yüksek ihtimal sokettendir. ısıdan dolayı oluşan soketin içindeki metal aksamın genleşmesinden olduğunu tahmin ediyorum. denemek te fayda var.

Preanfisiz kullanmayın lütfen. yazık ediyorsunuz cihazlarınıza

eger sorunu gideremezsen kulaklik cikisindan bir kablo yardimiyla stereo ses alabilirsin... giris tek kontak cikis 2 olacak left right gibi ben cogu zaman böyle ses almistim mukemmel oluyordu...

Mikrofon girişinden aldığım zaman sesler çok kötü oluyor. Denedim en iyisi arka çıkışlar.

Bende de ayni sorun vardi. Sol hoparlor sesi kesiliyor' kulaklikta da sol ses gelmiyordu. Kulaklik cikisinin arizali oldugunu dusunerek orgu actim. Kulaklik cikisini soktum. Kulaklik cikisina gelen 4 renk var. Siyah ve yesil kabloyu kucuk bir kopru ile birlestirdim. Org duzeldi.