• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa 800 orjinal ritimler sesler yok

Shadi Ahmed

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg Pa800
Selam arkadaslar. Araniza yillar once katilmistim. Belkide 10 yildan fazla. Ama hayat sartlari degisince bi sure uzak kaldim. Hatta uyeligimi bile unutmusum yeni uye oldum. Aranizda benden cok daha tecrubelisi oldugunu bildigim icin, bi konuda sizden yardim istiyorum. 2010 dan beri pa800 var. Evde kendi capimda ugrasiyorum vakit ayira bildigim kadar. Simdiye kadar aletle hic soun yasamadim. Ama gecen hafta buradan indirdigim bi seti yuklerken org takilip kaldi ve uzun bi zaman bekledikten sonra ben orgu oyle kapqttim biraktim. Aksam acmak istedigimde org acilmiyodu, sadece load yapip duruyordu. Test yaptim ramde bi sorun yok. Sonra korg sitesinden bi restore dosyasi indirip format attim ve yeni 2.03 versiyonu yukledim. Org acildi fakat orjinal ritimler ve sesler yok. Yani yukledigim setten sadece davullar ve perkisionlar cikiyor, baskada bisey yok. Bunu nasil hallederim ? Lutfen yardimci olun.

Tesekkurler

ram kaç mb ? bir başka set yükle.. böyle bir dene..

Onuda denedim gene olmadi. Yeniden format dosyasini yukleyim format attim. Ardindan 2.02 yukledim fakat org acildiginda grne orjinal sesler ve ritimler eksik

Arkadaslar sorun cozuldu. Korg sitesinden indirdigim dosya sadece operating system dosyasi oldugu icin icerikleri eksik. Korgun sitesinde iki farkli dosya var biri sadece sistem dosyasi, oburu de sistem dosyasi ve icerikleri yani orjinal ritimler ve sesler dahil. Ilerde buna benzer bi sorunla karsilasacaklar icin sizinle paylasmak istedim ama dosya cok buyuk diyor.Bu korg sitesindeki link. Tesekkurler