• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 800 Sorunu :(

terapi_54500

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Arkadaşlar korg pa 800 klavyem var. Fakat LEFT çıkışım çalışmıyor. Haliyle sound çok bozuk geliyor. Righ bölümü çalışıyor. Nasıl bir çözüm önerirsiniz. Gazinoda çalışıyorum. Org'u tamire gönderme vaktim yok. Önerileriniz nelerdir ?

Cevap: Korg pa 800 Sorunu :(

Tam olarak tek cıkıs yani left veya right bi zararı olurmu bilgim yok ama Ben daha önce bir dügün salonunda tek cıkışla calmak zorunda kalmıştım kablo yetersizliğinden dolayı.. sadece left girisini kullandım bi sıkıntı olmamıstı.. tamire götürene kadar diger cıkısla idare edebilirsin belki...

orgun menüsüne gir.Bütün çıkışları yani ritimleri ve sesleri tek çıkışa topla.Left veya Right'e böylelikle halledersin.

Kardeşim 1 tarafı tekli Stero çıkış jakı, diğer tarafı mono çift jaklı kablo yaptır. Ve bu kobloyu orgun kulaklık çıkışına tak. Kulllandığın mikserede mono jakları tak. Büyük ihtimalle, kulaklık çıkışın sağlamdır. En azından tamire gönderene kadar işini görür....

Kulaklık çıkışım çalışıyor. Org'u ilk açtığımda bütün çıkışlar çalışıyor , Biraz ısınınca çıkışın biri kesiliyor. Bunun lehim ile alakası varmıdır yoksa çıkış'ta mı sorun var ? Bi elektronik tamircisine götürsem yapabilir mi acaba ?