• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa1000 videolu kaliteli ses kaydı için

• Konbuyu başlatan ormn17
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görülen : 2K

ormn17

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa1000
Merhaba dostlar. Youtube için videolar çekiyorum siz değerli üstadlara sormak istediğim bir konu var.Ben orgun output right left çıkışlarından canonun mikrofon girşine kablo çekip sesi kısarak çalıyorum ama bi türlü dip sesi engelleyemedim. Bana önerebileceğiniz stereo şeklinde kaliteli bir ses kayıt yöntemi varmıdır ? Piyasada bu iş için 2 tane ürün buldum ama pek hoşuma gitmedi kayıtlar mono sanırım

ben şöyle yapıyorum. shıft+record a basıyorum orgun kendi mp3 kayıt özelliği var. görüntüyü cep telefonu kaydı ile alıyorum sonra ses ve görüntüyü movavi video editör ile birleştiriyorum. cep telefonda aldığım sesi kesip yerine klavye sesini koyup senkronize ediyorum. gayet güzel oluyor youtube kanalımda var.
ses kalıtesine bakabilirsiniz. Actığım son konudan bakabilirsınız.
Korg Pa3x Dil Yarası. Cankut
hem masraf yapmanıza gerek kalmaz orgun zaten kendi ses kartı kaliteli.

Merhaba dostlar. Youtube için videolar çekiyorum siz değerli üstadlara sormak istediğim bir konu var.Ben orgun output right left çıkışlarından canonun mikrofon girşine kablo çekip sesi kısarak çalıyorum ama bi türlü dip sesi engelleyemedim. Bana önerebileceğiniz stereo şeklinde kaliteli bir ses kayıt yöntemi varmıdır ? Piyasada bu iş için 2 tane ürün buldum ama pek hoşuma gitmedi kayıtlar mono sanırım
sony kameralar dip ses konusunda oldukça başarılı, auto gain control özelliği ile harika işler ortaya çıkıyor, (canon ve nikon modellerinde bu özellik mevcut mu bilmiyorum) kaliteli video-ses kaydı için eski bir model olan sony nex7 yi tavsiye ederim kayıtlarımda genellikle A77M2 ve nex7 kullanıyordum. kullanacağınız kablonun da kalitesi önemli.
orga takılı olan çivi jack'tan rca girişli kalboya çevirici kullanıyorsanız çeviricinin bağlandığı kısma heatshrink ile yalıtım yapın, kablolar çevredeki elektronik cihaz sinyallerinden etkilenebiliyor.

saygılar.

ben şöyle yapıyorum. shıft+record a basıyorum orgun kendi mp3 kayıt özelliği var. görüntüyü cep telefonu kaydı ile alıyorum sonra ses ve görüntüyü movavi video editör ile birleştiriyorum. cep telefonda aldığım sesi kesip yerine klavye sesini koyup senkronize ediyorum. gayet güzel oluyor youtube kanalımda var.
ses kalıtesine bakabilirsiniz. Actığım son konudan bakabilirsınız.
Korg Pa3x Dil Yarası. Cankut
hem masraf yapmanıza gerek kalmaz orgun zaten kendi ses kartı kaliteli.
merhaba aynı şekilde kaydı denedim aynen bu şekilde dediğiniz gibi kalite süper oluyor
Fakat şöyle bir sorunsalımız var görüntü ve seste senkron sorunu oluyor yani aynı anda başlatmak senkronu yakalamak çok zor oldu ben yapamadım nasıl yapabiliriz birebir senkronu bilgilendirirmisiniz ?
Bu arada aynı yazılımı kullanıyoruz

merhaba aynı şekilde kaydı denedim aynen bu şekilde dediğiniz gibi kalite süper oluyor
Fakat şöyle bir sorunsalımız var görüntü ve seste senkron sorunu oluyor yani aynı anda başlatmak senkronu yakalamak çok zor oldu ben yapamadım nasıl yapabiliriz birebir senkronu bilgilendirirmisiniz ?
Bu arada aynı yazılımı kullanıyoruz
movavi studıo editör. ile ses ve videoyu birleştirin. orgtan akorla ritim başlatmayı açın. Tak giye akor bastığınız
an telefonun da aynı anda sesi kayıt ediyor ya :) oradan tam ritmin başladığı yere ayarlayın ortan kayırt ettğnz sesi. İşin mantığı telefonun kayıt ettiği sesi dinleyerek. orgun kayıt ettiğini denk getiriyorum. Sonra telefonun kayıt ettiğini siliyorum. Sadece orgun sesi telefonun video görüntüsü kalıyor. Biraz tecrübe ile oluyor.
Bu arada benim de kanalım var destek amaçlı birbirimize abone olalım.
saygılar...

Tam benim konum. Yani aylardır hergün deli gibi cevap aradiğim izlemedigim video kalmayan konu.
:)

Eğer sadece sound kaydı için ise telefona takılan bir cihaz var. Hem ses hem görüntü aynı anda oluyor.
Ben ayrıca vokalde kullandigim için bu sistemden verim alamadım çünkü vokalde efect pedalından gonderdiğim seste kayıp oluyor. Telefonlara mono kayıt oldugu için olabilir.

Youtubedaki konuyla ilgili videoların tamamına yakınında home studyo anlatılıyor. Hepsi birbirinin aynısı. Yahu kafadan program dediklerinde direkt kapatıyorum. Eş zamanlı kayıt için yine deneme yanılma yapacağım.
Bir laptop ve ses kartı alacağım.Son olarak bu kaldı deneyecegim.
Telefondan umudu kestim.

Ama sizin sadece sound ise bu konuda daha şanslısınız.
En pratik ve en rahat programı önereyim. Senkronu yapmanız bir dakika. Sonrasını ona bırakın.
WINDOWS MOVIE MAKER.
Inanılmaz sade ve tam işinizi görecek programdır.