Korg Pa1x İçin Geliştirici Arıyoruz | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

Korg Pa1x İçin Geliştirici Arıyoruz

Enst.
Yok
Korg Pa1x İçin Geliştirici Arıyoruz
Ritim Yazmayı ve Ses düzenlemeyi bilen arkadaşlara sesleniyorum.
Lütfen Pa1x'e bir el atın.
Bu alete istediğiniz her türlü ritim yazmak ve ses editlemek sizlerin elinde (tabi olduğu yere kadar)
Sizden tek istediğimiz Pa1x ailesi olarak tıpkı baju set gibi düzenli güncellemelerle bu orgu ayağa kaldırmak
Tabikide emek verilen birşeyin maddi olarak karşılığıda olacak.Yeterki bu 1x ayağa kalksın ücreti neyse ödemeye hazır olan arkadaşlar var bundan emin olun.

Arkadaşlar sizden tek istediğimiz Pa1x için güncel ritim ve sesler istiyoruz.Ücretini ödemeye hazırız.

VolkanB

Aktif Üye
Enst.
Yamaha / Korg
Cevap: Korg Pa1x İçin Geliştirici Arıyoruz

Destekliyorum desteklemesine ama bu saatten sonra zor biraz. Ancak bireysel olarak ritim yazan arkadaşlara yaptırılabilir. Şunuda hemen belirteyim, pa1x in öyle aman aman bir eksiği yok. Biraz 9/8 biraz halay tarzı yeterli olur. Aslında onlard var ama farklı setlerin içerisinde. Pa1x de biraz editle set güncellenebilir. Benim vaktim olsa çoktan girişmiştim bu işe. Ufak ufak yapıyorum ama vakitsizlikten çkk yavaş ilerliyor. Birde şöyle bir durum var; biraz editleme yapmak için oturuyorum cihazın başına fakat çalmaktan editleyemiyorum :) Cihaz çok keyif veriyor.

YİLDİRAYYİLMAZ

Moderator
Moderator
Enst.
KORG PA800

volkan kardeşime hak veriyorum..set işi biraz zor olur....
bende böyle bir beklenti içine girmeden kendimce tattiklar kullandım...örneğin 1 senedir kullandığım seti değiştirdim..
şimdilik ıcz iboset kullanıyorum..eksik yöresel ritimlerimi ben kendim yazıyorum...set çok hoşuma gitti .herşey derli toplu....
denemekte yarar var derim...

saygılarımla
yıldıray
giresun

VolkanB

Aktif Üye
Enst.
Yamaha / Korg

Hocam set hakkında biraz bilgi verebilirmisin. Board lumu vs. ritimler sesler nasıl.

VolkanB

Aktif Üye
Enst.
Yamaha / Korg

Tabi ben yorumlarımı emo board a göre yapıyorum.

YİLDİRAYYİLMAZ

Moderator
Moderator
Enst.
KORG PA800

ben boardsuz kullanıyorum...boarda uyumlu

pianistcan

Üye
Enst.
KORG PA1X

Aslında herkes kendine göre bişeyler yapıyo da nedense paylaşım yapmıyor... aslında bir ses bir sestir bir ritim bir ritimdir.... bence burdan bir grup toplayalım ve bir an önce çalışmalara başlayalım... bu sete bir insan sesi padı bile katsanız yeterli.... haksızmıyım

pianistcan

Üye
Enst.
KORG PA1X

Hatta benim arıkan sete ilave ettiğim sesler ve ritimler var... şuan hala çalışıyorum... bitmeye yakın arıkan hocamın izniyle paylaşcam... bu arada boarda filan bağlı kalmamak lazm çünkü herkesin kullanabileceği bi set olmalı bu set

furalabi

Moderator
Moderator
Enst.
korg pa300

bekliyorum çalısmanı kardesim

ARIKAN

Administrator
Yönetici
Administrator
Enst.
KORG PA1X & KORG PA3X PRO

Şu an boş zamanlarımda 3x'e ritim yazmaya yoğunlaştığım için pek 1x üzerinde çalışamıyorum. 3x üzerinden bazı sesleri uyarlayıp 1xe yüklemek istiyorum ama bu konu beni uğraştıracağından şuan cesaret edemiyorum ancak ben de çalışmanı merakla bekliyorum...

Enst.
KORG PA 900 ve KEMAN

1x im olsa size mükemmel birset yapardım ama 1x im yok maalesef :(

VolkanB

Aktif Üye
Enst.
Yamaha / Korg

Arkadaşlar düşünmeniz bile teşekküre değer.

Yardımcı olmak istiyorsanız, bana pa3x için yazılmış, gerçekten farklı ve güzel olduğunu düşündüğünüz slov, vahde, duble, 3/4, rumba tr, pop, 9/8, halay ritimlerinden 1 er adet gönderebilirmisiniz? Toplam 8 adet ritim, vakit bulduğunuzda gönderirseniz bende bunları ince şekilde editleyip paylaşabilirim.

Birde sorum olacak. Pa800 bir setten, style works programıyla 20-30 adet civarı ritim convert ettim. Pa1x e yüklediğimde, herhangi bir edite gerek kalmadan denediğim ritimlerin hepsi şıkır şıkır çalıyordu, en ufak bir bozulma yok. Fakat ataklarda, introlarda, varyasyon değişimlerinde cihaz donma yapıyordu. Bazen uzun süre sorunsuz çalıyordu bazen ise tek varyasyon değişiminde donma yapıyordu. Sebebi hakkında bilgisi olan varmı? Bu arada style works ile doğru formatta çevirdiğime eminim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Enst.
Yok

Sayın VolkanB Hocam ben şu çevirme işleriyle çok uğraştım ama çok olumlu sonuçlar alamadım maalesef.Açıkcası pek güvenilir olmuyorlar.En güzeli bu işi bilen bu orgla uğraşmış ve bu orgun üzerinde çevirmeden direk org üzerinde yazan setler daha güvenilir oluyor.açıkcası düğün yaparken cihazın reset atması yada kilitlenmesini istemezdim :)

VolkanB

Aktif Üye
Enst.
Yamaha / Korg

Ne gibi olumsuzluklar oldu?

Enst.
Yok

mesela ritim normal çalıyor on numara.ama bir süre sonra yaklaşık 1 dk'yı bulmuyor genelde akor geçişi yaparken cihaz o seste takılıp kalıyor.resmen donuyor.farklı bir ritime geçersem düzeliyor ama 2.kez ayrı ritime geldiğimde bu sefer komple kilitleniyor.ama orgun kendisi için olan setleri yüklediğimde bu sorunlar kesinlikle olmuyor hocam.sadece çevirdiğim ritimlerde bu başıma geliyor.

kosavalı

**Müzik**
Enst.
pa800 256rem,pa60,ketronxd9, g 600

Rtim convert sağlıklı olmaz.en iyisi mıdı yöntemi.
800 den bir rtimmi alıcaksınız rtimi seçip rec menü mıdı SMS den o rtimin hangi varyosyonunu ve hangi kanallarını yanı ACC leri almak istiyorsanız tek tek export edilip .pa1 x de mıdı import ile yükleyip düzenlendiği yanı o alınanları tek bir stylede toplayıp gerekli ayarlar yapıldımı ömur boyu bozulmaz :) ben bu yöntemi intro almak için kullanıyordum 1x varken

VolkanB

Aktif Üye
Enst.
Yamaha / Korg

Evet biraz uğraştırır ama mantıklı. Sağol erol kardeşim, vakit bulunca deneyeceğim.. Sana birşey daha sorucam; mikrofon ile breath kontrol konusunu yapmışsın geçmişte sanırım. Verim aldınmı bilmiyorum ama bu ayarları tam olarak nasıl yaparım? Yardımcı olursan sevinirim.

pianistcan

Üye
Enst.
KORG PA1X

hocam bu ritim convert işi nasıl oluyo ya, valla elimde manyak ve sağlam ritimler ama bi türlü pa80 pa55 pa800 den p1x convert edemiyorum... ha bire düdük çalıp duruyo org :D :D

VolkanB

Aktif Üye
Enst.
Yamaha / Korg

Kitler uyuşmadığı için.. Drum ve perc kanalında hafızadaki kitleri deneyerek en iyi sonuç aldığınız kiti kayıt edeceksiniz.
Yinede arada tek tük bozuk çalan veya düzgün ama ton olarak beğenmediğiniz bir ses varsa ritim yazma moduna geçip event editten tonu (notayı) değiştireceksiniz. Elinizdeki sağlam dediğiniz ritimleri paylaşırsanız bende editlerim zaman buldukça.

ARIKAN

Administrator
Yönetici
Administrator
Enst.
KORG PA1X & KORG PA3X PRO

Arkadaşlar düşünmeniz bile teşekküre değer.

Yardımcı olmak istiyorsanız, bana pa3x için yazılmış, gerçekten farklı ve güzel olduğunu düşündüğünüz slov, vahde, duble, 3/4, rumba tr, pop, 9/8, halay ritimlerinden 1 er adet gönderebilirmisiniz? Toplam 8 adet ritim, vakit bulduğunuzda gönderirseniz bende bunları ince şekilde editleyip paylaşabilirim.

Birde sorum olacak. Pa800 bir setten, style works programıyla 20-30 adet civarı ritim convert ettim. Pa1x e yüklediğimde, herhangi bir edite gerek kalmadan denediğim ritimlerin hepsi şıkır şıkır çalıyordu, en ufak bir bozulma yok. Fakat ataklarda, introlarda, varyasyon değişimlerinde cihaz donma yapıyordu. Bazen uzun süre sorunsuz çalıyordu bazen ise tek varyasyon değişiminde donma yapıyordu. Sebebi hakkında bilgisi olan varmı? Bu arada style works ile doğru formatta çevirdiğime eminim.
User banklarda introlu ritim veya çok varyasyonlu ritim (akoru 7'li basınca çalan 5,6,7,8 varyasyon gibi) varsa bunları directhd üzerine taşıyın. Bu ritimlerin boyutu büyük olduğundan remde daha fazla yer kaplayıp orgun çalışmasını da etkileyebiliyor. Remin orgun işlemlerinde de rolü var bilgisayardaki gibi... Ritim veya ses değiştirildiğinde kilitlenebiliyor.