• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa1x pro Acilmiyor Lütfen Yardim

fuldali

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Selam Arikan Kardesim. Lütfen Bana Yardim edermisin.Bende Korg pa1x pro var ve üzerinde Os:1.0 vardi veOs:3.0 ri sizin bu sitede anlattiginiz gibi 4 xTane exe Dosyasini 4xTaneFormatlanmis Disket,lere sirasiyla yükledim ve Org Kapali iken Disk.1 i -Disk sürücüye taktim. Sonra intro.1 Tusunu Basili tutup orgu actim fakat Orga Yükleme yapmadi.
Bu islemi Bir kac kere denedim fakat yine olmadi. Dedimki Orga en iyisi yine sizin bu sitede anlattiginiz gibi FULL BACKUP Atip Orgu temizledikten sonra Os:3.0 ri yükleyeyim Belki olur. Fakat simdi Orgu actigimda Ekranda
Loading Factory Resources ...
OS Version: 1.0 ( Sep.27 2003 )
Yazisi cikiyor 10.saniye kadar ve hemen ardindan
Loading Pcm Data ...
OS Version: 1.0 ( Sep.27 2003 )
Yazisi ciktiktan sonra Orgu Ekrandaki bu yaziyla saatlerce ( en az 3.saat ) beklettigim halde Org Acilmiyor ve bu yaziyla devamli Yükleme yapiyormus gibi kaliyor. Orgumu Tekrar Kullanilabilir Vaziyete nasil getirebilirim ?
Eger Bana Yardimci Olursaniz size Tesekkürlerimi bir Borc Bilirim.
Saygilarimla ( fuldali ).
NOT: Yalniz FULL BACKUP Yaparken (T) yani Texte isim vermeyi unuttum acaba sorun ondan Kaynaklaniyor
Olabilirmi.

Cevap: Korg pa1x pro Acilmiyor Lütfen Yardim

Disket 1 takılıyken orgu açtıktan sonra açılış ekranı geldiğinde bir soru mesajı çıkacaktır. Bu çıktığında intro 1 tuşuna basın yükleme başlar. Ekranı takip ederek sıra ile disketleri takarak yüklemeye devam edin. Son diskette orgu kapatıp açmanız istenecektir. Burada orgu arkadaki power tuşundan kapatıp açın... Kapatıp açtıktan sonra orgunuz bomboş olarak açılacaktır. Global ayarlarından ekran dokunmatik kalibrasyonunu yaptıktan sonra backup dosyasını disk + utiles + Full resource ile yüklemeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra setinizi yükleyip orgu kapatıp açabilirsiniz. Backup dosyasına isim verip vermemek önemli değil. Hangisi olduğunu biliyorsanız son ayarların kayıtlı olduğu backup yüklenecektir. Backup dosyası yoksa bendeki backup dosyasını yarın dosya paylaşım sitesine yükleyip linkini vereyim. Kolay gelsin...

Selam Arikan Kardesim Öncelikle Yanitladigin cevap icin sana Tesekkür ediyorum. Dediklerini Aynen Yerine getirip denedim
fakat degisen hic Birsey yok. Sorun Ayni sekilde devam ediyor,
Senden ricam bana önerebilicen baska bir cözüm varmi.
Yada Orgun Hard Diskini Yuvasindan Cikartip Bilgisayarda Formatlayip tekrar Orga Taksam ve tekrar Os:1.0 Yüklemeye
Calissam olurda Org Kabul edip acilirsa sonra Backup Yükleyip
Tekrar Os:3.0,ri Yüklemeyi denesem Olurmu ne dersiniz Hocam.
Ve Ben bu Os:1.0,ri nereden bulabilirim. Interneti taradim www.korg.com sayfasinda bile Bulamadim.
Saygilar fuldali.

Hard diski formatlamanıza gerek yok. Çünkü orgun işletim sistemi kendi hafızasına yükleniyor. Hard disk depolama görevi görür. Ekranda os versiyonu göründükten sonra remlerin üzerine pcm datalarının yüklenmesi başlar. Yani versiyonda sorun görünmüyor. Pcm dataları yüklemesi 32 mb olan sette 5-6 dakikadır, bilemediniz en fazla 10 dk sürer. Eğer yüklemede sorun varsa remlerden kaynaklanıyordur. Remlerinizi çıkartıp yeniden takarak tekrar deneyin ya da yeni remler almanız gerekir.

Selam Arikan Kardesim.Dedigin gibi Ram,lari degistirdim ve sorun cözüldü. Org tekrar Acildi
ve yani sorun kalmadi. Allah senden razi olsun. Benden Yardimini Esirgemedigin icin Sana Hayatinda Basarilar Diler ve CoooooooK Tesekkür Ederim.
Cok Sag OL Tesekkürler. ( fuldali )